Czy inwestowanie w apartamenty w Bułgarii naprawdę się opłaca?

Od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne staje się inwestowanie w nieruchomości w Bułgarii. Zlokalizowane tam apartamenty doskonale sprawdzają się jako miejsce na wypad wakacyjny, a także jako miejsce do codziennego życia. O inwestowaniu w Bułgarii krąży już wiele mitów, a także pojawiają się niedomówienia. W związku z tym warto sprawdzić, czy zakup apartamentu nad Morzem Czarnym w Bułgarii naprawdę się opłaca. Przekonajmy się.

Dlaczego apartamenty w Bułgarii to łakomy kąsek dla inwestorów?

Nieruchomości w Bułgarii stanowią atrakcyjny wybór dla inwestorów z Polski. Z jednej strony stanowią stosunkowo bezpieczny wariant lokowania oszczędności, a z drugiej dają spory potencjał szybkiego zwrotu z inwestycji i stabilnego przychodu. Zwiększoną dynamikę zakupów nieruchomości zagranicznych obserwuje się w ostatnich miesiącach, a jednym z powodów tego trendu jest postępująca inflacja. Z miesiąca na miesiąc oszczędności tracą na wartości, a jednym ze sposobów ich zabezpieczenia jest rozsądna inwestycja w nieruchomości. Te w Bułgarii dodatkowo kuszą piękną lokalizacją, przyspieszonym czasem zwrotu z inwestycji, a także wciąż stosunkowo niskimi cenami. Te ostatnie są jednymi z najniższych w całej Unii Europejskiej, dzięki czemu jeszcze więcej świadomych inwestorów z Polski może pozwolić sobie na taki zakup. Pod tym względem inwestowanie w apartamenty w Bułgarii naprawdę się opłaca i nie jest to żaden mit. 

Piękne plaże i słoneczna pogoda

Piękne piaszczyste plaże nad Morzem Czarnym oraz słoneczna pogoda działają jak magnes na turystów. W związku z tym, co roku do Bułgarii przylatują urlopowicze z całej Europy. To szeroki przekrój odwiedzających, dzięki czemu łatwiej o znalezienie idealnej grupy docelowej dla swojego apartamentu. Dzięki temu inwestorzy mogą odpowiednio przygotować nieruchomość. Jedni stawiają na luksusowe apartamenty dla bogatszych turystów, a inni po prostu na dobry standard wykończenia nieruchomości. W obu przypadkach nie powinno być problemu ze znalezieniem najemców na krótki pobyt, co zwiększa dochodowość inwestycji. 

To wszystko przez kilka miesięcy w roku, ponieważ sezon plażowania w Bułgarii jest minimum dwukrotnie dłuższy niż w Polsce. Do tego dochodzą odwiedzający w miesiącach od jesieni do wiosny, którzy stawiają na podziwianie piękna przyrody, czy też odwiedzanie lokalnych zabytków historycznych. Wielu inwestorów wyłącza obiekt z wynajmu na określony czas i samemu spędza czas w swoim apartamencie lub domu. Pod tym kątem Bułgaria daje naprawdę wiele możliwości. 

Dobra infrastruktura turystyczna i usługowa

Ostatnie lata to dynamiczny wzrost sektora turystyki w Bułgarii. Z roku na rok poprawiają się infrastruktura turystyczna i usługowa. Oferta jest dostosowywana do zmieniających się potrzeb gości i już teraz spełnia najwyższe standardy. Dzięki temu każdy turysta w Bułgarii znajdzie wariant spędzania urlopu dostosowany do swoich potrzeb. Jedni stawiają na plażowanie lub turystykę żeglarską, a inni na odkrywanie piękna lokalnej natury, czy też odwiedzanie zabytków o znaczeniu historycznym. To wszystko sprawia, że w Bułgarii doskonale odnajdą się zarówno single, pary, osoby starsze, jak i rodziny z dziećmi. Te ostatnie będą zachwycone lokalnymi parkami rozrywki i parkami wodnymi. Bogata oferta przyciąga turystów i ułatwia inwestorom uzyskanie satysfakcjonującego poziomu zwrotu z inwestycji. 

Niskie koszty utrzymania nieruchomości 

Zakup apartamentu lub domu w Bułgarii opłaca się również z powodu niskich kosztów utrzymania nieruchomości. Te są wyraźnie niższe niż w większości ciepłych krajów w Europie. Dotyczy to kwestii podatkowych, mediów oraz wywozu śmieci. Pozostałe usługi takie jak obsługa systemu monitoringu i alarmu, czy też ubezpieczenie domu, to koszty porównywalne do tych w Polsce. To także przemawia za zakupem nieruchomości w słonecznej Bułgarii. 

Inwestowanie z Bułgaria Okiem Tubylca

Jeżeli interesuje Cię zakup nieruchomości w Bułgarii, to warto skontaktować się z zespołem agencji Bułgaria Okiem Tubylca. To specjaliści, którzy doskonale znają specyfikę lokalnego rynku nieruchomości. W ofercie agencji znajdują się apartamenty i domy w takich popularnych kurortach jak: Słoneczny Brzeg, Nessebar, Aheloy, Elenite, Sveti Vlas, Pomorie, czy też Rawda. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem agencji Bułgaria Okiem Tubylca, aby poznać aktualną ofertę. Inwestowanie w Bułgarii się opłaca i to dobry sposób na zabezpieczenie środków oraz zapewnienie sobie atrakcyjnego przychodu pasywnego. 

Poprzedni artykułPozycjonowanie strony internetowej klucz do sukcesu w świecie online
Następny artykułDzianina – dlaczego jest tak popularna w branży odzieżowej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj