Intuicyjny program do faktur: jakie cechy powinien posiadać?

W każdej firmie, niezależnie od branży, należy wystawiać faktury. W tym celu warto korzystać z nowoczesnych programów, które upraszczają i tym samym przyspieszają ten obowiązek. Czym powinien charakteryzować się ten odpowiedni? Przede wszystkim intuicyjną obsługą.

Intuicyjny program do faktur – czym powinien się charakteryzować?

Wybierając odpowiedni program do faktur, przedsiębiorca zwraca uwagę głównie na dwie cechy: cenę oraz łatwość obsługi. Pierwsza ma być przystępna. Z kolei druga oznacza przede wszystkim możliwość sprawnego i szybkiego fakturowania (oraz realizacji czynności pomocniczych, np. monitorowanie wpłat). 

W artykule omawiamy kluczowe możliwości, jakie oferuje intuicyjny program do fakturowania.

Szybkie i łatwe wystawianie faktur

Wystawiając fakturę ręcznie, należy pamiętać o umieszczeniu na dokumencie wielu elementów wymaganych przez ustawę o VAT, m.in.: numer, stawka podatku czy suma wartości sprzedaży netto.

Skuteczny program do faktur upraszcza i przyspiesza cały proces. Użytkownik wystawia dokument w kilku klikach, wskazując tylko przedmiot transakcji, kontrahenta oraz określając kwotę i warunki płatności. Resztą zajmuje się program.

Dzięki fiskalizacji równie intuicyjnie przebiega drukowanie paragonów. Odbywa się to bezpośrednio w narzędziu. Szybko i  bez konieczności używania kasy fiskalnej. Co więcej funkcjonalność pozwala księgować także sprzedaż z urządzeń fiskalnych.

Dostęp do wszystkich kluczowych funkcji w jednym narzędziu

W dobrym programie do faktur dostęp do wszystkiego, czego potrzebuje użytkownik, mieści się w jednym miejscu (np. na poziomie bocznego paska ekranu startowego). Przejście do bazy kontrahentów czy raportów finansowych wymaga kilku kliknięć. A proces wystawiania wszystkich rodzajów faktur przebiega tak samo, niezależnie czy to proforma, czy klasyczna faktura sprzedażowa.

Fakturowanie bez znajomości przepisów

Sporządzanie faktur kojarzy się ze specjalistyczną wiedzą dostępną wyłącznie ekspertom. Jednak stosując odpowiedni program, nie trzeba znać przepisów czy być specem od IT. Generowane dokumenty sprzedażowe zawierają wszystkie elementy wymagane przez ustawę o VAT, a każdy jest wystawiany zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem. Wszystko to efekt aktualizacji, które producent wprowadza zawsze na czas.

Pełna gotowość do fakturowania niezależnie do lokalizacji

Dla wielu przedsiębiorców wystawianie faktur w podróży, czy bezpośrednio u klienta jest dziś normą. Dlatego program do fakturowania powinien posiadać aplikację mobilną na systemy IOS i Android. Najlepiej równie intuicyjną jak wersja desktopowa –  z czytelnym interfejsem dostrojonym do ekranu nowoczesnych smartfonów i tabletów.

Wysoki poziom automatyzacji

Poza fakturowaniem dobry program do tego przeznaczony automatyzuje wiele czynności pośrednio powiązanych z tym procesem, takich jak: parowanie wpłat z dokumentami sprzedaży, fakturowanie cykliczne czy windykacja (przypomnienia o zaległych płatnościach). Dzięki temu przedsiębiorca ma gwarancję, że oprogramowanie zapewnia wsparcie w wielu istotnych biznesowo sprawach.

Kompleksowe wsparcie techniczne

Nawet najbardziej intuicyjny program do faktur może posiadać funkcje, których opanowanie wymaga czasu. Niekiedy wiąże się to z koniecznością poszerzania wiedzy: doczytania czy zasięgnięcia porady fachowców.

Dobrze więc kiedy producent narzędzia udostępnia bogatą bazę wiedzy (rozbudowane poradniki, FAQ, instrukcje) oraz zapewnia kompleksowe wsparcie konsultantów (mailowe i telefoniczne konsultacje). Pozwoli to użytkownikom poznać dogłębnie każdą funkcjonalność i przebrnąć przez każdą aktualizację, szybko i sprawnie.

Wypróbuj za darmo!

Przed zakupem warto sprawdzić działanie programu w praktyce. W tym celu producent Streamsoft Firmino udostępnia bezpłatny 30-dniowy okres próbny.

Natomiast po tym okresie użytkownik wybiera zestaw funkcjonalności odpowiadających potrzebom swojej firmy, płacąc wyłącznie za opcje, z których faktycznie korzysta.

Poprzedni artykułJak efektywnie wybrać szkołę językową dla pracowników?
Następny artykułJak działa dywidenda na rynkach akcji – wszystko, co musisz wiedzieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj