Nie tylko monety bulionowe, czyli co warto zwiedzić w USA

Również kraj ze stolicą w Waszyngtonie, dostarcza klientom świetne numizmaty o charakterystyce lokacyjnej. Tutaj jednak chcemy się skupić na Stanach Zjednoczonych jako świetnej wakacyjnej destynacji. Miejsc idealnych do podładowania życiowych akumulatorów, jest tam bowiem dosłownie multum.

Skoro jesteśmy już przy mieście stołecznym, wypadałoby chyba powiedzieć nieco o miejscu zlokalizowanym właśnie tam. W poniższych kilkunastu zdaniach będziemy mówić o Mauzoleum Lincolna. O tym, dlaczego był on jednym z najważniejszych amerykańskich głów państw, na przestrzeni całej historii kraju, nie trzeba chyba specjalnie przekonywać. To właśnie on niewymiernie przyczynił się do z niesienia niewolnictwa na terenie Stanów Zjednoczonych. Widać więc, że choć jego kadencja w sumie tylko nieco ponad cztery lata, był postacią niebagatelną. Tutaj warto chyba wyjaśnić, dlaczego Abraham Lincoln sprawował swój urząd przez relatywnie krótki czas. Jego kadencja została bowiem przerwana w najtragiczniejszy z możliwych sposobów. Lincoln został bowiem zamordowany, gdy przebywał na teatralnym spektaklu. Jakby tego było mało, mordercą okazał się John Wilkes Booth – jeden z aktorów. Sama koncepcja mauzoleum zrodziła się już kilka lat po śmierci prezydenta. Z różnych przyczyn, budowa nie doszła jednak do skutku. Całość udało się sfinalizować dopiero kilkadziesiąt lat później. Miejsce upamiętnienia otwarto zresztą ponad sto lat temu: 30 maja 1922. Od tego czasu, jest to chętnie odwiedzane miejsce. Konstrukcja przypomina grecką budowlę. W jej wnętrzu można podziwiać z kolei wysoki na prawie trzydzieści metrów pomnik 16 prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Teraz pora na kolejne niezwykle symboliczne dla całego kraju miejsce. Pisząc tego typu tekst, nie wypada bowiem nie wspomnieć, o jednym z najbardziej kojarzonym motywie, a więc Statule Wolności. Posąg znajduje się na wyspie, która należy do Nowego Jorku. Można więc podziwiać ją również z oddali. O wiele większe wrażenie robi ona jednak z bliska, a wejście na jej kondygnacje, daje możliwość podziwiania widoku, który może odebrać dech. A jest co podziwiać. Monument ma bowiem aż 46 metrów wysokości. Statua była tak naprawdę prezentem dla Stanów Zjednoczonych, otrzymanym od Francji. Wszystko to w ramach uczczenia stulecia podpisania przez USA deklaracji swej niepodległości.

Wielbiciele zwiedzania różnego typu ekspozycji powinni być z kolei szczególnie zainteresowani wizytą w Muzeum Historii Naturalnej. Placówka mieści się w Chicago i została założona w ostatniej dekadzie XIX stulecia. Wystawy podzielono w sumie na różne sektory. Każdy dotyczy szeroko pojętej antropologii z różnych stref geograficznych. Mamy tu więc i Egipt, ale także wyspy Pacyfiku. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się nieco więcej o naszej planecie, muzeum w Chicago, wydaje się, być do tego miejscem wprost idealnym. Na zwiedzanie, warto zabrać ze sobą całą rodzinę.

Oferta na złoto inwestycyjne, a w tym złote sztabki czy złote monety bulionowe z łatwością znajdziesz w firmie Tavex, polskiego dealera złota. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem złota od ręki lub z wysyłką w 24 godziny, warto odwiedzić stronę internetową lub jeden z salonów w całej Polsce. 

Poprzedni artykułSzkolenia ISO 9001 – jak wybrać najlepsze?
Następny artykułCzy warto korzystać z usług księgowej czy biura rachunkowego online?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj