System tour guide – zasady działania i zastosowanie

System tour guide cieszy się coraz większym zainteresowaniem oraz uznaniem. Dzięki temu, że jest bezprzewodowy może z niego korzystać wiele osób będących w określonej od siebie odległości. Powstał, aby unowocześnić oraz ułatwić oprowadzanie grup turystycznych oraz pielgrzymów. Obecnie staje się coraz bardziej popularny także na konferencjach, spotkaniach firmowych oraz międzynarodowych wydarzeniach, w trakcie których potrzebne są tłumaczenia.

Zasady funkcjonowania systemu tour guide

System tour guide przekazuje nadane informacje drogą radiową. Jedna osoba (zazwyczaj przewodnik) korzysta z dołączonego mikrofonu, za pomocą którego wyjaśnia uczestnikom wycieczki fakty historyczne, opowiada o normach obyczajowych oraz przemianach kulturowych. Pozostali słuchacze, korzystając ze swoich odbiorników oraz słuchawek na bieżąco zapoznają się z dostarczaną im wiedzą. System tour guide gwarantuje wygodę użytkowania. Oznacza to, że nie musimy przebywać blisko przewodnika, by dokładnie słyszeć każde jego słowo. Jedynie wybieramy odpowiedni kanał, na którym on nadaje i możemy swobodnie się przemieszczać po zwiedzanym przez nas obiekcie. Odbiorniki zbierają informacje nawet z odległości do 150 m. Dzięki temu możemy się swobodnie przechadzać, nie ograniczając własnej przestrzeni wraz z resztą grupy słuchaczy.

Pomoc przy tłumaczeniach

Choć system tour guide powstał z myślą o pielgrzymach i turystach, odgrywa on istotną rolę podczas organizacji ważnych wydarzeń międzynarodowych, podczas których spotykają się osoby z wielu krajów, posługujące się różnymi językami. W trakcie tego typu spotkań często niezbędne stają się symultaniczne tłumaczenia, dzięki którym na bieżąco rozumiemy wypowiadane słowa mówców. Ustawiamy kanał, na którym możemy słuchać tłumaczeń w naszym języku, a następnie swobodnie przysłuchujemy się debatom, dyskusjom i prezentacjom. Często i my sami bierzemy czynny udział w rozmowie, a słowa naszych kontrahentów są nam na bieżąco tłumaczone. To komfort, który zapewnia dobre porozumienie się i profesjonalną organizację.

Wielkość zestawu dla grup

Wielkość wykorzystywanego zestawu podczas oprowadzania grup zależna jest od indywidualnych preferencji oraz potrzeb przewodników. W większych budowlach, w których jednorazowo mieści się nawet kilkanaście tysięcy turystów, oprowadzane grupy liczą nawet po stu członków. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w kameralnych, niewielkich założeniach, w których podczas jednej wizyty mieści się kilkadziesiąt osób. Niemniej jednak w obu przypadkach warto zaopatrzyć się w system tour guide. Stwarza on wygodę zarówno dla osób, które zwiedzają zabytki, jak i dla przewodników. Łatwość kontaktu, dostosowanie głośności i przede wszystkim możliwość swobodnego przemieszczania się to klucz do satysfakcjonującej i owocnej wizyty w pięknych i istotnych z punktu kulturowego miejscach.

Dla komfortu użytkowników

Wiele osób niechętnie korzysta z przedmiotów wielokrotnego użytku, które służą zupełnie obcym ludziom. Ze względu na higienę oraz wrodzoną niechęć mnóstwo turystów nie chce wkładać do swoich uszu słuchawek, z których korzystało tysiące osób przed nimi. To zupełnie naturalne odczucia. Aby zapobiec tego typu sytuacjom wiele odbiorników systemu tour guide wyposażonych jest w higieniczne słuchawki. Oznacza to, że nie ma potrzeby wkładania ich bezpośrednio do uszu. Są w taki sposób skonstruowane, aby wystarczyło tylko przyłożenie ich do swojego ucha. Dzięki temu dbamy zarówno o swój komfort, jak i tych osób, które w przyszłości będą korzystać z tego samego egzemplarza.

Zalety systemu

System tour guide posiada wiele zalet, które dostrzegają jego użytkownicy. Jedną z nich jest oszczędność czasu podczas zwiedzania danego obiektu. Przewodnik nie musi nawoływać grupy w jedno konkretne miejsce, w którym wszyscy będą go dobrze słyszeć. Każdy uczestnik idzie swoim tempem, ogląda dzieła i słucha słów swojego mówcy. Jest to także komfort dla przewodnika, który nie musi wysilać swojego głosu. Docenią to szczególnie Ci, którzy na co dzień pracują z dziećmi i niejednokrotnie muszą ich upominać oraz uciszać. Wygoda, możliwość dokładnego usłyszenia wszystkich przekazywanych informacji oraz pomoc podczas tłumaczeń to zalety, które powodują, że coraz więcej instytucji chętnie zaczyna korzystać z systemu tour guide.

Poprzedni artykułJaki olej do pilarki? Odpowiadamy na przykładzie serii V-Green VEGATOL
Następny artykułDrukarki do etykiet – co to właściwie jest?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj