Mała walizka podróżna na kółkach. Czemu warto się w nią wyposażyć?

Wykupienie bagażu rejestrowanego wiąże się z dodatkowymi, nieraz wysokimi wydatkami. Nic więc dziwnego, że wielu pasażerów decyduje się na podróż z samym bagażem podręcznym. Walizki małe są na tyle pojemne, że bez problemu pomieszczą rzeczy potrzebne podczas krótkiego wyjazdu, a przy tym pozwalają uniknąć nadprogramowych kosztów i eliminują wiele problemów związanych z koniecznością przenoszenia bagażu. Planując lot samolotem, warto więc przyjrzeć im się bliżej oraz dowiedzieć się, w jaki sposób ten rodzaj walizki wpłynie na komfort podróży.

Mała walizka podróżna na kółkach. Bez problemu zabierzesz ją na pokład samolotu

Mała walizka kabinowa wyróżnia się przede wszystkim kompaktowymi wymiarami – są zaprojektowane w ten sposób, by zmieścić się w miejscu przeznaczonym na bagaż podręczny. W przypadku większości przewoźników ma ono rozmiary 55 cm x 40 cm x 23 cm. Niektóre linie lotnicze ustalają ten limit nieco inaczej – na przykład Wizz Air pozwala swoim pasażerom wnosić na pokład bagaże o wymiarach 40 x 30 x 20 cm. Wybierając walizkę do bagażu podręcznego, koniecznie sprawdź więc nie tylko co, czy jest ona niewielkich rozmiarów i wykonana z wytrzymałych materiałów. Równie ważne okazuje się też to, czy mieści się ona w limicie ustalonym przez danego przewoźnika. 

Na zakup walizki kabinowej warto zdecydować się nie tylko ze względu na oszczędności. Podróżując z bagażem podręcznym, nie musicie czekać na odbiór bagażu po wylądowaniu, co oszczędza czas i pozwala wam szybciej opuścić lotnisko. Ze względu na to, że walizki kabinowe są przechowywane w kabinie pasażerskiej, zmniejszają ryzyko zgubienia lub uszkodzenia bagażu przez obsługę lotniska. Warto też wspomnieć o tym, że zapewniają dostęp do swoich rzeczy przez cały czas lotu. Szczególnie ważne okazuje się to w przypadku przedmiotów takich jak dokumenty, elektronika czy leki.

Walizka kabinowa. Kiedy warto zdecydować się na małe walizki podróżne? 

Wybór odpowiedniej walizki kabinowej w dużej mierze wpłynie na komfort podróży. Jej zakup warto więc starannie rozważyć, pod uwagę biorąc przede wszystkim kilka czynników. Poza wspomnianymi wymiarami walizki, ważna jest także jej waga. Należy pamiętać, że niektóre linie lotnicze narzucają limity wagowe na bagaż podręczny. Im lżejsza będzie walizka, tym więcej przedmiotów będziemy mogli zabrać na pokład bez konieczności wykupywania bagażu podręcznego. Wysokiej jakości walizki kabinowe możecie zamówić na walizkownia.pl.

Walizki podróżne jako bagaż podręczny. Praktyczne walizki podręczne

Kolejnym ważnym czynnikiem jest materiał wykonania. Większość walizek kabinowych jest wykonana z lekkich, ale trwałych materiałów. Prym wśród nich wiodą poliwęglan lub poliester, które zapewniają ochronę przed uszkodzeniami podczas podróży i przedwczesnym zużyciem. Duże znaczenie ma poza tym wyposażenie walizki. Dla komfortu użytkowania najważniejsze są dodatki takie jak kieszenie zewnętrzne, pasy do mocowania ubrań czy kółka. Pod względem funkcjonalności najlepiej wypadają modele wyposażone w cztery kółka, które ułatwiają przemieszczanie się po lotnisku.

Jak przewieźć bagaż podręczny? Pomogą małe walizki kabinowe

Walizki kabinowe zapewnią wygodę, funkcjonalność i bezpieczeństwo, a przy tym pozwolą spakować się w taki sposób, by nie płacić za bagaż rejestrowany. Wybór odpowiedniego modeli znacznie ułatwi podróżowanie i sprawi, że każdy wyjazd będzie źródłem prawdziwej przyjemności – bez obaw o ewentualne dopłaty. By mieć pewność, że wybieracie produkt dostosowany do waszych potrzeb, uwagę zwróćcie przede wszystki na wymiary, wagę, materiał wykonania oraz wyposażenie walizki.

Poprzedni artykułWymiana skanerów MC9090 na MC919 – skorzystaj na odsprzedaży starego sprzętu
Następny artykułRodzinny obiad? Poznaj nasze inspiracje na dekoracje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj