Ubezpieczenie na życie dla dziecka – czy warto wykupić?

Większość dzieci jest ubezpieczonych w szkole. Szkolna polisa ubezpieczeniowa jest dość tania i działa wszędzie, nie tylko na terenie placówki, więc dobrze się sprawdza. Czy w związku z tym warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na życie dla dziecka? A jeśli tak, to jakie?

Ubezpieczenie na życie dla dziecka – prywatne czy szkolne

Szkolne ubezpieczenie na życie dla dziecka nie jest drogie. Z reguły kosztuje kilkadziesiąt złotych na rok lub jest rozłożone na opłaty na semestr. Ubezpieczenie działa 24 godziny, zarówno wtedy, gdy dziecko jest w szkole, jak i wtedy gdy jest poza nią, także w weekendy i wakacje. Wydawałoby się więc, że jest wystarczające. Ale nie zawsze to prawda.

Z reguły ubezpieczenia szkolne dla dziecka nie obejmują bardzo wielu zagrożeń. Dotyczą tylko śmierci dziecka lub uszczerbku na zdrowiu, jak skręcona/złamana kończyna, a także oparzeń czy ran wymagających szycia w wyniku jakiegoś zdarzenia. Kwota ubezpieczenia także nie jest za wysoka, więc w przypadku konieczności finansowania leczenia rodzice mogą mieć nie lada problem.

Warto więc rozejrzeć się za dodatkowym ubezpieczeniem na życie dla dziecka. Szukając prywatnego ubezpieczenia masz możliwość negocjowania z towarzystwem i szukania najlepszej opcji. Możesz także znaleźć taką, która oferuje najlepsze możliwości i dodatkowe opcje, które jeszcze lepiej ochronią twoje dziecko.

Dodatkowe pakiety do ubezpieczenia na życie dla dziecka

Warto zwrócić uwagę zarówno na zakres polisy, jak i na dodatkowe pakiety, na jakie możesz liczyć w ramach ubezpieczenia. Zakres polisy może obejmować różne wypadki – skaleczenia, ugryzienia przez zwierzęta, porażenie prądem, odmrożenia i poparzenia. Może także dotyczyć poważnych chorób i niemożliwości chodzenia do szkoły w czasie leczenia. Ubezpieczenie często wypłaca także świadczenie za pobyt w szpitalu.

Dodatkowe pakiety do ubezpieczenia na życie dla dziecka także mogą być warte uwagi. Czasami jest to medical assistans, czyli możliwość wizyt lekarzy specjalistów w domu lub w jego gabinecie za darmo. Można także liczyć na korepetycje dla dziecka, które z powodu choroby ma zaległości w szkole czy na przykład na transport medyczny. Ubezpieczenie może być tak zorganizowane, by trudny czas choroby dziecka był jak najmniej stresujący.

Ubezpieczenie na życie dla dziecka we wspólnej polisie

Ubezpieczenie na życie dla dziecka nie musi być wcale osobno wykupowanym produktem. Tak naprawdę możesz dopisać dziecko do swojej polisy na życie – jest to opcja dostępna w większości przypadków. Dzięki temu płacisz tylko jedną kwotę, więc suma składek jest niższa, niż gdybyś zdecydował się na wykupienie osobnych polis.

Zaletą jednej wspólnej polisy rodzinnej jest to, że możesz ubezpieczyć dowolną liczbę dzieci i swobodnie rozszerzać polisę o kolejnych członków rodziny, na przykład noworodka, który dopiero pojawił się na świecie. Jest to wygodne i szybkie, a na dodatek tańsze rozwiązanie. Szerokość polisy, kwota gwarantowana i suma ubezpieczenia są zależne od bardzo wielu czynników.

 

1 KOMENTARZ

  1. Świetne polisy z klauzulą szkolną dla dzieci obecnie mają Towarzystwa Generali i Compensa. Bardzo szeroki zakres i różne warianty składkowe do wyboru. Zdecydowanie warto ubezpieczyć dziecko indywidualnie jeżeli polisa w placówce nie spełnia wymagań rodzica. To rodzic najlepiej zna swoje dziecko, wie czy dodatkowo uczęszcza na jakies zajęcia dodatkowe, być może sportowe. Czy uczęszcza na obozy itd. Polisy w ww towarzystwach działają wszędzie i całą dobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here