Program komputerowy do windykacji należności – jakie ma możliwości?

Połączenie nowoczesnego systemu z prostotą – tak wyglądają dostępne na rynku programy komputerowe do windykacji należności. Cieszą się one coraz większą popularnością nie tylko wśród właścicieli średnich i dużych przedsiębiorstw, ale coraz chętniej sięgają po niego również mali przedsiębiorcy. Ich stosowanie pozwala znacząco obniżyć koszty windykowania dłużników, a także zaoszczędzić sporo czasu. Jakie możliwości posiadają takie programy?

Wysyłanie wiadomości do dłużników

Obsługa dłużników za pomocą programów do windykacji należności polega przede wszystkim na wysyłaniu im monitów przypominających o obecnym zadłużeniu. Może się to odbywać na kilka sposobów:

  • sms,
  • e mail,
  • przypomnienie o telefonie,

Co najważniejsze, wiadomości wysyłane są automatycznie, dzięki czemu właściciel firmy nie musi tracić czasu na ich ręczne przygotowywanie. Cały proces jest zaplanowany i odbywa się zgodnie z ustalonym wcześniej schematem. Informacja o zadłużeniu dostarczana jest do dłużnika po upłynięciu określonego terminu.

Jak przekonują eksperci od spraw windykacyjnych – docieranie do dłużników za pomocą wielu kanałów komunikacyjnych podnosi skuteczność egzekwowania należności. Wysyłka sms połączona z regularnymi monitami mailowymi oraz telefonami to najlepsza droga do odzyskania pieniędzy.

Bieżąca kontrola zadłużenia

Rozbudowane programy komputerowe do windykacji należności pozwalają na bieżąco kontrolować stan zadłużenia całościowego, a także szybko uzyskiwać dane na temat kontraktowych klientów. Ma to szczególnie ważne znaczenie w przypadku, kiedy planuje on kolejne zakupy na fakturę z określonym terminem płatności – kontrola jego zadłużenia pozwala podejmować skuteczniejsze decyzje biznesowe.

Raportowanie

Duże firmy posiadające ogromną liczbę klientów i kontrahentów doceniają możliwość generowania raportów z systemu. Ułatwia to określenie, na jakim etapie są obecnie prowadzone sprawy windykacyjne oraz jak wielka jest kwota zaległości klientów. Taką opcje udostępniają im rozbudowane programy komputerowe do windykacji należności, dzięki którym w kilka chwil można wygenerować szereg raportów i analiz dotyczących prowadzonych egzekucji.

Skuteczna egzekucja długu

Odpowiednio przygotowane i wysłane we właściwym momencie informacje potrafią znacząco podwyższyć poziom skuteczności działań egzekucyjnych. Dzięki programom komputerowym do windykacji należności można samodzielnie określić treść komunikatów, które otrzymają dłużnicy. Istnieje również możliwość skorzystania z gotowych szablonów proponowanych przez twórców programu.

Użyte w nich triki psychologiczne sprawiają, że ogromna liczba osób, które wcześniej uchylały się od zapłacenia zaległości jest skłonna wykonać przelew z wyznaczoną kwotą. Tak spersonalizowane i wysłane w odpowiednim momencie wiadomości podnoszą skuteczność egzekwowania długów nawet o kilkanaście procent.

Programy komputerowe do windykacji należności – dlaczego warto?

Stosowanie dedykowanego oprogramowania do windykacji należności to szereg zalet, dzięki którym pieniądze szybciej trafią na Twoje konto. Ich obsługa jest bardzo prosta, koszty użytkowania niskie, a skuteczność bardzo wysoka. W ciągu kilkunastu minut można zaprojektować szablon, dzięki któremu wiadomości będą automatycznie wysyłane na telefony i skrzynki mailowe klientów. Ich treść można przygotować samodzielnie lub skorzystać z gotowych wzorów, które już wielokrotnie zostały przetestowane w działaniach windykacyjnych innych firm.

Poprzedni artykułKto odpowiada za wyciek danych – pracownik czy pracodawca?
Następny artykułUbezpieczenie na życie dla dziecka – czy warto wykupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj