Rodzinny obiad? Poznaj nasze inspiracje na dekoracje

Bez względu na to, czy planujesz wielką ucztę, czy kameralny obiad rodzinny – dekoracje na przyjęcie potrafią znacznie wpływać na przebieg i nastrój spotkania. Głównym celem jest stworzenie atmosfery, która będzie sprzyjać rozmowom i wspólnemu spędzaniu czasu. Nie trzeba jednak wydawać fortuny, by uzyskać efekt „wow!”. Z pomocą przychodzą jednorazowe naczynia, kolorowe balony, girlandy, lampiony, a także inne dekoracje imprezowe dostępne w sklepach. Ważne jest, by dobrać je odpowiednio do charakteru spotkania i upodobań uczestników.

Jednorazowe naczynia – idealne na rodzinny posiłek w czasie garden party

Nie każdy obiad rodzinny trzeba podawać w salonie czy jadalni. Ostatecznie przecież garden party, w czasie którego grillujecie i spędzacie czas na świeżym powietrzu, także jest forma rodzinnego posiłku.

Taka okazja jest idealna do tego, by wykorzystać jednorazowe naczynia. Przede wszystkim pozwolą one zaoszczędzić mnóstwo czasu koniecznego do umycia tradycyjnych naczyń po obiedzie, ale też będą bezpieczną alternatywą. W trakcie spotkań tego rodzaju szklane czy ceramiczne talerze i kubki mogą łatwiej się wyszczerbić czy nawet potłuc, co nie grozi oczywiście jednorazówkom. Papierowe talerzyki, kubeczki papierowe czy plastikowe kieliszki są do tego lżejsze, dzięki czemu można korzystać z nich również na stojąco – a to częsta forma wspólnego biesiadowania w trakcie garden party.

Po papierowe, jednorazowe serwetki i tekturowe lub plastikowe słomki można natomiast sięgać bez względu na to, czy rodzinny obiad organizowany jest w domu, czy na zewnątrz. Ten rodzaj akcesoriów pozwala dodać spotkaniu imprezowego charakteru.

Jeśli obiad rodzinny w ogrodzie przeciągnie się do godzin wieczornych, zadbaj o przygotowanie ogrodowych lampionów. Nie dość, że odgonią owady, to wprowadzą także wyjątkowy nastrój.

Dekoracje imprezowe podczas rodzinnego obiadu

Nie zawsze rodzinny obiad musi być zwykłym spotkaniem w niedzielne popołudnie. Jeżeli stanowi formę uświetnienia ważnej okazji, na przykład urodzin czy rocznicy ślubu, można pokusić się o wykorzystanie różnych dekoracji imprezowych.

Głównymi ozdobami mogą być balony foliowe, które są oferowane w wielu kształtach, co pozwala na dopasowywanie ich do danej okazji. Również papierowe girlandy, banery oraz konfetti czy serpentyny stanowią ważny element okazji takich, jak urodziny lub imieniny.

Jednak nawet „zwykły” obiad rodzinny można nieco uświetnić za pomocą dodatkowych dekoracji. W tym wypadku sięgnij po bardziej stonowane ozdoby. Wśród nich można wymienić:

  • dekoracyjne piórka, które można rozsypać na stole, pomiędzy naczyniami,
  • girlandy ze sztucznych roślin, które mogą przywołać rustykalny wystrój,
  • znaczniki na kieliszki lub szklanki – dekoracyjne, a do tego pozwalające zapamiętać, kto pije z danego naczynia,
  • dekoracyjne świeczniki wraz z ozdobnymi świecami.

Takie dekoracje warto przechowywać na później, są bowiem wielorazowego użytku. Możesz zastosować je podczas wszelkiego rodzaju innych okazji, za każdym razem tworząc oryginalną oprawę rodzinnej uroczyści.

Stworzenie odpowiednich dekoracji na rodzinny obiad to nie lada wyzwanie, ale dzięki dostępnym na rynku akcesoriom imprezowym, każda osoba może poczuć się jak prawdziwy organizator eventów. Pamiętaj, iż najważniejszym elementem każdego przyjęcia są jednak uczestnicy – dbaj więc o miłą atmosferę i dobrą zabawę. Dekoracje to istotne elementy, ale jednak nadal stanowią tylko dopełnienie całości.

Poprzedni artykułMała walizka podróżna na kółkach. Czemu warto się w nią wyposażyć?
Następny artykułSztachety metalowe- nowoczesność i trwałość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj