Frezy do frezarki – węglikowe, premieniowe, kuliste na skrawanie24.pl

Frezowanie to popularny sposób obrabiania różnego rodzaju płaszczyzn, kanalików, rowków, uzębień itp. Dzięki temu procesowi można stworzyć np. meble, elementy metalowe i z tworzyw sztucznych. Jest to możliwe dzięki wieloostrzowemu narzędziu oraz specjalnej obrabiarce. Nadają one dowolne kształty obrabianym materiałom, ułatwiają zdobienie. Na co zwrócić uwagę, wybierając frezy?

Najpopularniejsze frezy do frezarki

Frezarka to charakterystyczna maszyna, dzięki której można obrobić wiele różnych materiałów. Pozwala na skrawanie wielu różnych płaszczyzn, płaskich i elementów kształtowych. By mogła spełnić swoje zadanie, trzeba użyć frezów, które wykonują odpowiednie ruchy obrotowe. Frezy do frezarki cechują się różnymi wielkościami, kształtami i materiałem, z jakiego są wykonane.

Wśród najpopularniejszych warto wymienić frezy węglikowe. Są produkowane z wysokowydajnego węglika spiekanego drobnoziarnistego. Frezy te są przeznaczone do stali, stali nierdzewnej oraz tzw. materiałów trudno obrabialnych. Dzięki nim możliwa jest obróbka średnio dokładna, dokładna i  wykańczająca. Frez węglikowy ułatwi wydajne i szybkie usunięcie pozostałości w trakcie rowkowania, zagłębiania i okrawania różnego rodzaju metali.

Innym rodzajem narzędzi do skrawania jest frez promieniowy. Może one mieć różny kształt, geometrię ostrza i materiał wykonania.Stosuje się je w metodziefrezowania metodą wierszowania i frezowania kształtowego rowków półokrągłych. Frezy promieniowe dostępne na skrawanie24.pl wykorzystuje się dofrezowania kopiowego, frezowania kształtowego rowków półokrągłych oraz frezowania metodą wierszowania.

Frez promieniowy wysokiej jakości spełnia wymogi wszystkich norm i są niezwykle wytrzymałe. Dzięki temu narzędziu można opracować aluminium, metale i stopy niezależne.

Z kolei frez kulisty służy do obróbki różnorodnych płaszczyzn, na ogół drewnianych. Frez kulisty do drewna jest wytwarzany z różnych materiałów, co sprawia, że ma szerokie zastosowanie i cechuje się odmiennymi parametrami technicznymi.

Pozostałe modele frezów

Na szczególną uwagę zasługują frezy do MDF. Dzięki nim można uzyskać wysoką precyzję otworów, np. wpustów prostych i trapezowych. Frezy do MDF to również sposób na uzyskanie odpowiednich krawędzi, wrębów oraz rowkowania. Są przydatne w wyrównywaniu powierzchni, np. podczas produkowania mebli.

Frez jednopiórowy świetnie sprawdzi się w obróbce aluminium oraz pozostałych, miękkich metali. Można go użyć przede wszystkim do skrawania plexi, włókna szklanego, PCV, poliamidu, drewna i sklejki. Efektywność zapewnia tu materiał wykonania pilnika, którym na ogół jestwęglik spiekany.

Frezy do PCV są niezbędne do estetycznego wykończenia wąskich płaszczyzn równego rodzaju tworzyw sztucznych. Można dzięki nim wywiercić odpowiednie otwory i rowki, np. do mocowania klamek w oknach, zawiasów itp. Narzędzia te są stosowane wraz z frezarkami górnowrzecionowymi i wysokowydajnymi centrami obróbczymi CNC.

Poprzedni artykułCzęste błędy przy wystawianiu faktury korygującej
Następny artykułWyższa prędkość, niskie opóźnienia. Jakie korzyści niesie ze sobą Internet mobilny 5G

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj