Wyższa prędkość, niskie opóźnienia. Jakie korzyści niesie ze sobą Internet mobilny 5G

internet mobilny otvarta

Od kilku lat technologia 5G wywołuje wiele emocji wśród wszystkich użytkowników smartfonów i nie tylko. Musimy jednak pamiętać, że to właśnie ten standard daje nam otwartą ścieżkę do najszybszego i najbardziej stabilnego łącza internetowego. Jakie korzyści wynikają z wdrożenia technologii 5G w naszym kraju?

Znacznie większa przepustowość internetu 5G

Zacznijmy od przepustowości sieci 5G. To parametr, który na pierwszy rzut oka nie jest zbyt istotny, jednak wpływa na wydajność łącza w sytuacji, gdy wiele osób w jednym momencie w pobliżu stara się skorzystać z internetu. Z pewnością na koncertach, meczach piłkarskich lub ścisłym centrum miasta mogliśmy natrafić na problem ze stabilnością sieci. Wynika to właśnie z relatywnie niskiej przepustowości poprzednich standardów internetu mobilnego. Internet 5G OTVARTA zapewnia doskonałe parametry, dzięki czemu nawet pośród tłumów nie będziemy mieć problemu z doskonałą jakością internetu

31 GB internetu

Niespotykana dotąd wydajność, jaką cechuje się standard 5G, daje ogromny potencjał do obsługi zaawansowanych technologii, o których opowiemy nieco później.

Prędkość internetu 5G

Prędkość internetu to czynnik, na który uwagę zwraca każdy użytkownik. To właśnie prędkość pobierania i wysyłania danych pozwala nam szybko ściągać pliki, wysyłać dane i błyskawicznie znajdować informacje, które są nam akurat w tym momencie potrzebne. 

Technologia 4G zapewniała średnią prędkość około 220 Mb/s, co być może kilka lat temu było imponujące, ale dzisiaj stanowi wynik poniżej naszych oczekiwań. Na szczęście 5G wynosi prędkość internetu na zupełnie inny poziom. Już teraz OTVARTA zapewnia nam internet 5G z prędkością około 600 Mb/s, a to dopiero początek. Wraz z rozwojem infrastruktury standard ten może w przyszłości zapewnić maksymalną prędkość do 20 Gb/s, co dzisiaj jest trudne do wyobrażenia. Jeśli szukamy naprawdę szybkiego internetu, OTVARTA i standard 5G nam to zapewni. 

Stabilność łącza internetowego

Utracone połączenie internetowe? Regularne przerwy w dostępie do internetu mobilnego? Dla wielu z nas to codzienność, która przeszkadza w swobodnym i komfortowym korzystaniu z zasobów internetu. W wielu branżach takie problemy mogą nieść za sobą daleko idące konsekwencje.

Dlatego też standard 5G opracowany został z myślą o niezawodności. Stabilność łącza internetu mobilnego 5G od OTVARTA nie tylko daje nam pewność stałego dostępu do wszystkich funkcjonalności internetu, ale przy okazji zapewnia ciągłość procesów biznesowych, które wymagają stałego, niezakłóconego dostępu do najlepszej jakości internetu. 

internet mobilny 21 GB

5G to potencjał do błyskawicznego postępu technologicznego

Standard 5G możemy bez wątpliwości uznać za bramę do wdrażania nowych, innowacyjnych technologii, które wymagają odpowiedniej bazy w postaci szybkiego, niezawodnego i przepustowego internetu mobilnego. Mowa tu o Internecie Rzeczy, wszechobecnej automatyce domowej, a nawet wirtualnej rzeczywistości.

Technologia 5G wprowadza również nowe, niespotykane możliwości w zakresie kreowania sieci wirtualnych tworzonych na bazie jednej sieci fizycznej. Nie ulega wątpliwości, że z czasem takie funkcjonalności będą miały zastosowanie nie tylko w przypadku dużych firm i biznesów, ale także w naszych domach.

sieć telefonii komórkowej

5G z OTVARTA

Operator OTVARTA, jako jeden z pierwszych, już w 2020 roku wprowadził na rynek możliwość zakupu internetu mobilnego w standardzie 5G. Ta innowacyjna technologia jest obecnie dostępna w każdym województwie, a w niedługim czasie także w każdym mieście w Polsce.

Jeśli zatem chcemy iść z duchem czasu i stale korzystać z dobrodziejstw nowoczesnej technologii, warto zainteresować się ofertą internetu 5G oferowanego przez OTVARTA. 

Poprzedni artykułFrezy do frezarki – węglikowe, premieniowe, kuliste na skrawanie24.pl
Następny artykułJak znaleźć najlepszą hurtownię dla siebie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj