Drukarki do etykiet – co to właściwie jest?

Obecnie, prężny rozwój przedsiębiorstwa warunkowany jest w głównej mierze użyciem nowoczesnych technologii, które pozwalają na szybką i bezproblemową produkcję. Dlatego też w swojej firmie warto mieć kompleksowe wyposażenie, które umożliwi nam działania na każdym etapie wykonywania zlecenia. Jedną z maszyn, które należą w wielu przypadkach do tych niezbędnych są drukarki do etykiet. Dzięki nim nie musimy zamawiać etykiet z firmy zewnętrznej i czekać na dostawę. Robimy wszystko na miejscu i mamy pewność, że jesteśmy w stanie wyprodukować ich tyle, ile w danym momencie jest nam potrzebne. Warto zatem zainwestować w dobrej jakości drukarki przemysłowe, które zapewnią nam spory stopień niezależności. Poniżej podpowiadamy, jakie modele dostępne są na rynku oraz, jak wybrać ten właściwy.

Co to jest drukarka do etykiet?

Tego typu drukarki przemysłowe umożliwiają nadrukowanie treści na samoprzylepnych materiałach eksploatacyjnych, które w dalszej kolejności mogą być naklejane na towary czy produkty. Mają one również możliwość drukowania kodu kreskowego, który jest niezbędny na przykład przy generowaniu list przewozowych czy podczas samego procesu sprzedaży. Projektowanie kodów jest możliwe dzięki specjalnym programom dostarczanym przez producentów drukarek. Istotną cechą, jaką posiadają drukarki do etykiet jest fakt, iż mogą one nanosić tekst również na folię, papier oraz tworzywa sztuczne. Ten rodzaj sprzętu znacznie różni się od drukarek, których używamy w domach czy urzędach. Chodzi nie tylko o rozmiar, ale również o wydajność i jakość druku.

Jakie są rodzaje drukarek etykietowych?

Drukarki do etykiet zasadniczo dzielą się na dwa typy: termiczne i termotransferowe. Łączy je to, że nie wykorzystują tuszów ani tonerów. Do pierwszego typu potrzebny jest specjalny rodzaj papieru a sam druk ma charakter monochromatyczny. Proces drukowania polega na wypalaniu ciemniejszych znaków na termoaktywnym papierze, który przesuwa się pod głowicą. Ich największą zaletą jest niewątpliwie niski koszt druku, jednak trzeba się liczyć z jego stosunkowo niską trwałością i wytrzymałością. Drukarki do etykiet termotransferowe charakteryzują się z kolei bardzo wysoką jakością i trwałością druku. Wytworzone przez nie etykiety są odporne na wilgoć i zarudzenia W przeciwieństwie do poprzednich, tutaj druk może być również kolorowy. Tego rodzaju drukarki przemysłowe świetnie sprawdzają się w magazynach oraz firmach transportowych. Oba rodzaje wymienionych drukarek dostępne są w większości sklepów oferujących sprzedaż maszyn przemysłowych. Znajdziemy je nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w sklepach internetowych, takich jak https://www.codemax.eu/.

Co jest ważne?

Najważniejszy parametr to format papieru na jakim mamy zamiar drukować. Dlatego też, jeszcze przed zakupem warto się zastanowić, jakie etykiety będziemy wykorzystywali i dopiero na tej podstawie wybrać odpowiedni model drukarki do etykiet. Najlepiej wybrać także te drukarkę, która charakteryzuje się sporą szybkością drukowania oraz potrafi obsłużyć jak największą ilość wydruków. Wydajność tego typu sprzętu jest jednym z najważniejszych parametrów, dlatego to właśnie na nim warto skupić największą uwagę.

Poprzedni artykułSystem tour guide – zasady działania i zastosowanie
Następny artykułWrocław coraz bezpieczniejszym miastem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj