Jak efektywnie wybrać szkołę językową dla pracowników?

Kursy językowe dla pracowników to dziś powszechność w firmach, a żeby sprostać wymaganiom rynku, szkoły językowe konkurują ze sobą o pozyskanie potencjalnych kursantów i ścigają się w tworzeniu propozycji, które w pełni zadowolą potrzeby oraz cele przyszłych uczestników kursów językowych. Jak więc nie zwariować i rozsądnie wybrać dla pracowników odpowiednią i skuteczną formę nauki języka obcego? O tym piszemy poniżej.

Nie daj się oczarować tylko marką

Powszechne przekonanie, że produkt renomowanej marki będzie świetny jest błędne. W przypadku szkoły językowej kluczową rolę odgrywają nauczyciele i metody nauczania. Może się okazać, że szkoła zatrudnia lektorów, ale nie do końca sprawdza ich kompetencje, czy też daje im swobodę w wyborze metod i programu nauczania. Dlatego tak ważne jest, by sprawdzać szkołę pod kątem tego, kogo zatrudnia, na jakiej podstawie oraz czy szkoła posiada ustandaryzowane metody oraz materiały do nauki. Dzięki temu mamy większą pewność, że kursy będą prowadzone na dobrym poziomie.  

Zdefiniuj oczekiwania i potrzeby

Przed wyborem kursu i szkoły językowej weź pod uwagę potrzeby zarówno firmy jak i Twoich pracowników. Różne firmy będą miały bardzo różne wymagania od kursów i szkół językowych. Zastanów się nad potrzebami i kulturą swojej firmy oraz w jaki sposób mogą one przełożyć się na Twoje wymagania dotyczące szkolenia językowego, weź pod uwagę takie elementy, jak np.: harmonogram kursu, harmonogram kursu i koszt.

Ważne jest też, aby pomyśleć o potrzebach osób, które będą uczestniczyć w kursach językowych. Im bardziej Twoi pracownicy są zadowoleni z oferty dostawców kursów językowych, tym większe jest prawdopodobieństwo, że odniosą sukces. Dlatego w interesie wszystkich leży rozważenie takich kwestii, jak elastyczność kursu, styl i metody nauczania.

Elastyczność i dostępność

Jeśli szukasz szkolenia dla większej, międzynarodowej firmy/korporacji to weź pod uwagę to, by osoby często podróżujące służbowo, pracownicy zdalni i pracownicy terenowi mieli odpowiedni dostęp do szkoleń.  Partner szkoleniowy powinien oferować globalny dostęp, aplikacje edukacyjne na różnych urządzeniach, treści offline i możliwe do pobrania oraz usługi wsparcia na całym świecie. 

Myśl o przyszłości

Podjęcie decyzji, które zadecydują o przyszłości Twojej firmy, może być trudne, dlatego warto jest mieć to na uwadze, rozważając szkolenia językowe. Dostawca, w którego teraz zainwestujesz, prawdopodobnie będzie tym, z którym będziesz kontynuować współpracę w przyszłości, więc przyjrzyj się możliwościom rozwoju w jego ofercie. Czy można bez problemu dodawać kolejnych uczniów, przechodzić na wyższe poziomy szkolenia ? Uwzględnienie tych kwestii już teraz mogłoby uniknąć konieczności zmiany dostawcy kursów językowych w przyszłości.

Treść kursu

Jednym z kluczowych elementów, który należy wziąć pod uwagę, jest treść zawarta w programie kursu. Jakie elementy warto wziąć pod uwagę przy analizie treści kursu?

  • Każdy kurs , powinien rozpoczynać się od testu biegłości, aby zobaczyć, od czego zaczyna pracownik, by program mógł być dostosowany do każdej osoby. Testy i audyty językowe pozwolą na dokładne sprawdzenie, jaki poziom szkoleń będzie potrzebnych.
  • Warto również poszukać opcji, w których jest możliwość kontroli administracyjnej i otrzymywania raportów. Przejrzysty panel administracyjny jest niezbędny do monitorowania zaangażowania uczniów, ukończenia lekcji i wyników ocen, dzięki raportom będziesz mógł śledzić i monitorować postępy swoich pracowników, by trzymać rękę na pulsie i dostosowywać szkolenia językowe w miarę potrzeb.
  • Dobry program szkolenia z języka angielskiego powinien obejmować mieszankę lekcji mówienia, słuchania i czytania, które znacznie łatwiej pozwolą na pozyskanie i utrzymanie zaangażowania pracowników oraz wszechstronnie rozwiną umiejętności językowe.

Znalezienie „właściwej” szkoły języka obcego jest trudnym zadaniem, szczególnie gdy na rynku mamy tak wiele ofert, ale mamy nadzieję, że ta lista będzie pomocna przy wyborze kursu języka obcego dla pracowników.

Poprzedni artykułObieg dokumentów w firmie – Tradycyjny czy elektroniczny?
Następny artykułIntuicyjny program do faktur: jakie cechy powinien posiadać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj