Przeprowadzka firmy a wynajem magazynu w Białymstoku

Prowadząc biznes, zapewne sam wiesz, jak dynamicznie może zmieniać się sytuacja. Nawet najlepiej rozpisany biznesplan nie zagwarantuje, że za 5 czy 10 lat nie będzie trzeba zmienić kierunku rozwoju firmy. Jedną z takich dużych, zwykle stresujących zmian, jest przeprowadzka firmy. Jak się dobrze do tego przygotować i o czym pamiętać, zakładając, że interesuje Cię głównie wynajem magazynu w Białymstoku?

Formalności związane z przeprowadzką firmy

Najpierw zajmiemy się tym, za czym większość ludzi nie przepada. Mowa o formalnościach. Przed przeniesieniem firmy jest ich naprawdę niemało. Jeśli zmienia się główna siedziba, należy dokonać stosownych aktualizacji w odpowiednim rejestrze, np. CEIDG. Zmianie ulegają też czasem organy podatkowe oraz właściwy oddział ZUS. Pamiętać trzeba również o aktualizacji danych teleadresowych na wizytówkach, stronie internetowej czy umowach z dostawcami mediów. Jeśli zmieniasz też magazyny lub hale produkcyjne w Białymstoku, koniecznie musisz poinformować o tym dostawców towaru i sprzętu.

Dobra firma przeprowadzkowa to pół sukcesu

Obojętnie czy przenosisz małe biuro, czy spory magazyn. Nie dokonasz tego bez pomocy firmy zajmującej się przeprowadzkami. Poszukaj dobrej firmy, najlepiej z polecenia lub mogącej pochwalić się licznymi rekomendacjami. Jasno określ swoje oczekiwania oraz wyjaśnij już na starcie wszystko tak, aby później nie było niedomówień. Zwróć uwagę na sposób zabezpieczenia mienia. Ustal też priorytet przewiezionych przedmiotów – jeśli przeprowadzka miałaby potrwać dłużej, warto od samego początku w nowym miejscu mieć pod ręką to, co najpotrzebniejsze. To naprawdę ważne, jeśli przeprowadzasz całe magazyny lub hale produkcyjne. Białystok nie ma może powierzchni Warszawy, ale przejechanie całego miasta z maszynami może zająć dłuższą chwilę.

Wynajem powierzchni magazynowych w Białymstoku od nowa

Jeszcze zanim w ruch pójdzie cała machina związana z przeprowadzką, będziesz musiał znaleźć nowe miejsce prowadzenia działalności. Jeśli do tej pory wynajmowałeś magazyn i nie przedłużyłeś kontraktu, czeka Cię to samo, co przeżywałeś kilka lat temu. Mowa oczywiście o poszukiwaniu najlepszego obiektu. Na szczęście, jeśli chodzi o wynajem powierzchni magazynowych, Białystok niezmiennie zadziwia bogactwem świetnych ofert. Choć ta mnogość czasem może stanowić kłopot, dobre przeanalizowanie każdej oferty pozwoli Ci wyłowić tę najatrakcyjniejszą. Wtedy będziesz mógł podpisać umowę i dalej rozwijać swoją firmę w zupełnie nowym miejscu.

Poprzedni artykułTokarki specjalne HAAS
Następny artykułOpakowania – coś więcej niż zwykłe pudełka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj