Tokarki specjalne HAAS

Tokarki CNC firmy HAAS to jeden z nielicznych przykładów, w których zarówno strona mechaniczna obrabiarki, jak też jego sterowanie, pochodzą od tego samego producenta. Zapewnia to stuprocentową kompatybilność elementów i dopuszczenie do sprzedaży tylko i wyłącznie w pełni przystosowanych do pracy ze sobą części tokarki CNC. Tokarki Haas jak wszystkie maszyny tego amerykańskiego producenta, produkowane są w Oxnard w Californii, w jednym kompleksie produkcyjnym o powierzchni ponad 1mln stóp kwadratowych – wszystkie części kluczowe dla działania tokarki CNC, takie jak korpusy i wrzeciona, jak też te, na pierwszy rzut oka, mniej istotne, jak obudowy czy stoły, produkowane są w USA z zachowaniem najwyższych norm, bez importu z krajów azjatyckich.

Jakie zalety zakupu tokarki Haas odczuje dodatkowo polski konsument? Abplanalp sp. z o. o. będąca dystrybutorem między innymi tokarek CNC firmy Haas jest największą firmą o swoim profilu w całej Europie centralnej i wschodniej i jedną z największych w Europie. Poparte jest to ponad 42 latami na rynku, ponad 30 serwisantami obrabiarek Haas oraz ponad 30 centrami edukacyjnymi Haas Technical Education Center. Połączenie tych elementów sprawia, że wybór tokarki Haas owocować będzie dużym rynkiem operatorów, którzy umiejętność jej obsługi poznali już na etapie szkolnym, a serwis dostępny będzie „od ręki”, w przeciwieństwie do egzotycznych marek azjatyckich, które nie dość, że nie znane, często wymagają przylotu serwisantów zza granicy.

Sterowanie numeryczne tokarki Haas zawiera edytor graficzny, pozwalający narysować dowolny kształt przedmiotu obrabianego, a następnie kilkoma kliknięciami wygenerować kod, który może być odczytany przez wszystkie tokarki Haas na świecie. Mnogość innych cykli obróbkowych (w tym wierceń, frezowań, nacinania gwintów i innych operacji dla tokarki CNC) pozwala na zaprogramowanie tokarki Haas bez znajomości G-kodu. Możliwość rozwijania sterownika tokarki CNC o własne cykle sprawia, że w razie konieczności istnieje możliwość przygotowania cyklu specjalnie dla konkretnej produkcji, dla konkretnej tokarki Haas, dzięki czemu programowanie dla tokarki CNC jest szybkie, proste i intuicyjne.

Głowica BMT będąca standardowym wyposażeniem tokarki Haas z napędzanymi narzędziami i opcjonalnym dla tokarki CNC dwuosiowej, w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań, takich jak VDI lub BOT, oferuje jedynie niepodważalne korzyści, w tym 100% pozycjonowanie oprawki przez 2 kanałki i otwór, wysoką sztywność oraz zmniejszoną kolizyjność, przez centralne przekazywanie napędu narzędzi napędzanych dla tokarki CNC. Prostota wykonania oprawek BMT sprawia też, że możliwe jest wykonywanie własnych oprawek lub przeróbka istniejących dla tokarki Haas zgodnie z potrzebami.

Poprzedni artykułNowe programy pomocowe BGK pomagają firmom niezależnie od wielkości
Następny artykułPrzeprowadzka firmy a wynajem magazynu w Białymstoku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj