Dlaczego segmentowe bramy harmonijkowe są tak popularne w przemyśle?

Brama to bardzo ważny element każdej firmy, hangaru czy magazynu, gdyż to ona odpowiada za szybkość i sprawność wydawania towaru do przewoźników oraz przeciwnie – przyjmowania towaru. Źle dopasowana brama może znacząco utrudnić cały proces logistyczny w firmie, dlatego tak ważne jest, by dobrać taką, która będzie zarówno szczelna, szybka i łatwa w obsłudze oraz wytrzymała. Dlatego też bardzo popularne stały się segmentowe bramy harmonijkowe, które cechują się świetnymi właściwościami. Jakie to właściwości i co tak naprawdę stawia takie bramy harmonijkowe na podium?

Bramy harmonijkowe, czyli najlepsza brama do magazynu

Już sam sposób działania segmentowych bram harmonijkowych pozwala zrozumieć, dlaczego tego typu bramy są obecnie bardzo popularne w przemyśle. Otwierają się one w górę właśnie poprzez złączanie się kolejnych segmentów, by w efekcie stworzyć harmonijkę. Zasada działania jest więc na tyle przemyślana, że pozwala na zaabsorbowanie jak najmniejszej przestrzeni, co w przypadku bram jest bardzo ważne. Bramy zajmujące wiele miejsca, kiedy ich otwieranie i zamykanie zajmuje dużo czasu, to zwyczajnie źle dobrane i nieergonomiczne rozwiązanie.

Segmentowe bramy harmonijkowe natomiast rozwiązują ten problem, gdyż wystarczy je podnieść, chwytając za prowadnice dolną. Dodatkowo mogą one zostać zautomatyzowane za pomocą napędu elektrycznego. Daje to maksimum wygody, dużą ilość miejsca i przede wszystkim oszczędza czas, który jest bardzo cenny w branży przemysłowej.

Zajmowanie tak małej przestrzeni jest niesamowicie korzystne dla pracy w magazynie, gdyż w tego typu branży ważny jest każdy metr magazynu, który może zostać wykorzystany przez magazynierów. Dlatego też segmentowe bramy harmonijkowe uważa się za jedne z najlepszych do magazynów.

Sprawdź ofertę dostawcy przemysłowych bram harmonijkowych firmy BRAMAR

Dobrze dopasowana brama to mniejsze rachunki

Dokładnie tak. Wiele ciepła ucieka właśnie przez źle dobrane drzwi, okna i bramy, dlatego często w zimie trzeba ocieplać budynek znacznie więcej, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, których każdy chce uniknąć. Bramy harmonijkowe są dobrze dopasowywane, a segmenty szczelne, dlatego można śmiało powiedzieć, że dzięki temu wychodzi z nich znacznie mniej ciepłego powietrza. Ponadto segmentowe bramy harmonijkowe wyróżniają się świetną izolacją nie tylko cieplną, ale również są wysoce odporne na wiatr, który rozbija się o panele, bez dostawania się do środka pomieszczenia.

Praca w przemyśle potrafi być hałaśliwa i uciążliwa dla otoczenia, które może się skarżyć z tego powodu. Na szczęście bramy segmentowe wyróżniają się izolacją dźwiękową, dzięki czemu nie trzeba się już martwić o to, czy nasza praca nie generuje zbyt dużo decybeli. Dlatego też segmentowa brama harmonijkowa, będzie korzystna zarówno dla nas, jak i osób naokoło, które możliwe, ze do tej pory skarżyły się na hałasy.

Najlepsze bramy harmonijkowe można znaleźć na bramar.pl, gdzie każdy klient jest traktowany indywidualnie, a jego zadowolenie to cel numer jeden. Dobrze dobrana brama, to lepiej działający biznes.

Poprzedni artykułDlaczego niedobór danych o klientach szkodzi biznesowi?
Następny artykułProducent skrzynek plastikowych – świetna jakość i dobre ceny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj