Dokumentacja pod kontrolą – zadbaj o bezpiecznie przechowywanie akt

Przechowywanie dokumentów opiera się na ochronie danych, które takie akta zawierają. Eksperci z Warszawy starają się zapewnić swoim klientom wysokiej jakości usługi, doskonale zabezpieczające zbiory przed wyciekiem. Dzięki specjalnym, nowoczesnym i dobrze wyposażonym obiektom, usługodawca może w pełni profesjonalnie zadbać o przechowywanie dokumentów kadrowych, księgowych oraz przechowywanie dokumentacji medycznej.

Przechowywanie akt – od czego zacząć?

Planując przechowywanie i archiwizowanie dokumentacji, powinniśmy najpierw rzetelnie określić nasze potrzeby. Przede wszystkim należy przeanalizować, jakie ryzyko wiąże się z realizowanymi przez nas procesami. Kiedy dane są najbardziej narażone na wyciek? Czy możemy tego uniknąć samodzielnie? Jeśli dysponujemy potężnymi zbiorami, taka analiza przeważnie doprowadzi nas do dość pesymistycznych wniosków. To właśnie dlatego przedsiębiorcy z Warszawy decydują się na przechowywanie dokumentacji na zewnątrz. Co dokładnie nimi kieruje?

Profesjonalne przechowywanie dokumentów kadrowych, księgowych oraz przechowywanie dokumentacji medycznej zachęca wieloma zaletami. Przede wszystkim firma decydująca się na takie rozwiązanie, nie musi martwić się o inwestowanie w zaawansowane systemy zabezpieczające. Takie urządzenia są nierzadko bardzo dużą inwestycją. Planując zabezpieczenie bura, musimy pamiętać, że bezpieczeństwu akt zagraża nie tylko czynnik ludzki. Problemami mogą być także pożary czy powodzie. Czasem zadbanie o tego typu ochronę jest nie tylko kosztochłonne, ale też, z uwagi na charakter biura, nie do końca możliwe. Przechowywanie dokumentów w specjalnych obiektach w Warszawie pozwoli nam cieszyć się zaawansowaną technologią, która od lat doskonale chroni zbiory klientów z różnych branż. Takie miejsca wyróżniają się:

  • nowoczesnymi barierami logicznymi i fizycznymi;
  • profesjonalną, doskonale przeszkoloną kadrą.

Jak wybrać odpowiednią firmę, oferujacą przechowywanie dokumentów pracowniczych, dokumentacji medycznej i innych akt?

Dobrze będzie zapoznać się z bliżej z polityką danego przedsiębiorstwa. Usługodawcę warto sprawdzić przede wszystkim pod kątem spełnianych norm. Zaliczyć można do nich m.in. ISO 27001 i ISO 9001. To one gwarantują, że dana firma priorytetowo traktuje bezpieczeństwo swoich klientów. Takie podmioty jak np. Rhenus, dokładnie precyzują swoje usługi. Upewnijmy się, czy będziemy mieć nieprzerwany dostęp do swojej dokumentacji i czy spełnione zostaną wszelkie wymogi prawne związane z bezpieczeństwem danych. Bardzo korzystną opcją może być przechowywanie i archiwizacja dokumentów z firmą, która proponuje również inne usługi z zakresu opieki nad aktami. Mowa m.in. o digitalizacji i utylizacji. Zacieśniona współpraca z takim podmiotem sprawi, że będziemy mogli cieszyć się pełną kontrolą nad zbiorami oraz będziemy doskonale wiedzieć, przez ile lat należy jeszcze przechowywać dokumenty.

Źródło: Rhenus-data.pl

Poprzedni artykułWyposażenie dla firmy budowlanej
Następny artykułZadbaj o porządek w powierzchniach biurowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj