Jak zapakować felgi do wysyłki?

Sprzedaż felg wiąże się z ich odpowiednim przygotowaniem do wysyłki. Właściwie zabezpieczona przesyłka pozwoli dotrzeć im do odbiorcy w jednym kawałku. Jak dobrze wiemy, firmy kurierskie w różnym stopniu szanują przewożone przesyłki. Są one narażone na liczne upadki i mogą ulegać uszkodzeniom. To właśnie dlatego tak istotne jest wykorzystanie odpowiednich materiałów, które zabezpieczą przewożony towar i pozwolą dotrzeć mu do odbiorcy w całości.

Wykorzystaj gotowe opakowania do felg

Jak zapakować felgi do wysyłki, by nie były podatne na uszkodzenia? Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych kartonów, które dedykowane są do takich przesyłek. Zapewniają one maksymalną ochronę, a felgi pakuje się w nie prosto i przyjemnie. Warto pamiętać, by puste przestrzenie w pudełku zabezpieczyć specjalnym ekologicznym wypełniaczem (skropak). Dzięki temu felga nie będzie przemieszczać się w pudełku podczas transportu. Jeśli nie dysponujemy skropakiem, musimy wykorzystać inny rodzaj wypełnienia. Popularnym sposobem jest upychanie w puste miejsca folii bąbelkowej, która również spełnia swoje zadanie i unieruchamia felgę w pudełku.

Niestety nie zawsze mamy dostęp do profesjonalnych rozwiązań, które ułatwiają pracę i sprawiają, że jest ona przyjemnością. Prywatne osoby, które sprzedały swoje felgi, bardzo często wykorzystują inne rozwiązania, które są nie mniej skuteczne, ale zdecydowanie bardziej pracochłonne.

Co zrobić, gdy nie dysponujemy odpowiedniej wielkości pudełkami?

Jak zapakować felgi do wysyłki, jeśli nie dysponujemy profesjonalnymi opakowaniami? W takim przypadku musimy improwizować. Z pomocą przyjdzie folia do pakowania, tektura oraz folia bąbelkowa i taśma klejąca. Taki chałupniczy sposób być może nie wygląda efektownie, ale pomaga w ochronie felg przed uszkodzeniami.

Każda felga musi najpierw zostać zabezpieczona tekturą, następnie owinięta folią bąbelkową i zaklejona taśmą. Pamiętajmy, by wielokrotnie owinąć całą felgę, by zapewnić jej maksimum ochrony. Więcej sposobów na pakowanie felg znaleźć można na Kartony24 blog.

Wysyłać pojedynczo czy razem?

Zdecydowanie lepszym sposobem jest pakowanie każdej felgi z osobna. Warto wiedzieć, że komplet felg aluminiowych o rozmiarze 16 cali może ważyć nawet 60 kg. Jeśli spakujemy je w jedną paczkę, może okazać się, że konieczna będzie przesyłka paletowa.

Warto więc zabezpieczyć każdą felgę z osobna i wysłać ją jako odrębne paczki. To najprostszy sposób, by sprzedawane przez nas felgi dotarły do adresata w jednym kawałku. Jeśli chcesz poznać najlepsze metody transportu felg, odwiedź Kartony24 blog.

Poprzedni artykułPlanowy remont suwnicy – jak zabezpieczyć się przed przestojem?
Następny artykułCo nowego dostaniemy w pakiecie Office 2021?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj