Leasing czy wynajem długoterminowy? Sprawdź korzyści każdego rozwiązania

Przedsiębiorca, który chce powiększyć liczbę pojazdów, którymi będzie mógł dysponować, może skorzystać z różnych form sfinansowania takiego przedsięwzięcia. Najpopularniejsze to wynajem długoterminowy i leasing na samochód. Jakie są korzyści każdego z tych rozwiązań?

Wynajem długoterminowy aut – na czym polega?

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na wynajem długoterminowy auta, uzyskuje możliwość użytkowania pojazdu przez określony w umowie okres. Za użytkowanie samochodu, jest zobligowany co miesiąc uiszczać odpowiednią opłatę, która obejmuje zarówno sam koszt wynajmu, jak i dodatkową opłatę związaną z korzystaniem z, uzgodnionego z finansującym, pakietu usług np. opieki serwisowej pojazdu, ubezpieczenia, pomocy Assistance, kart paliwowych, pojazdów zastępczych czy wymianą opon. Tym samym, podpisując umowę wynajmu długoterminowego, klient otrzymuje kompleksową usługę a koszty użytkowania pojazdów są przewidywalne w całym okresie trwania umowy.

Po zakończeniu umowy wynajmu długoterminowego, w odróżnieniu od umowy leasingu auta, wynajmujący może samochód zwrócić lub wymienić na inny bez konieczności jego wykupu. To dla wielu przedsiębiorców korzystne rozwiązanie. Nie muszą się martwić o znalezienie ewentualnego kupca na auto wykupione z leasingu. Więcej na temat wynajmu długoterminowego możesz przeczytać tutaj: https://www.pkoleasing.pl/leasing/wynajem-dlugoterminowy-samochodow/.

Czym jest leasing auta?

W przypadku finansowana leasingiem, leasingobiorca korzysta z pojazdu w zamian za miesięczne opłaty, które obejmują wyłącznie koszt finansowania lub dodatkowo koszt ubezpieczenia. Organizacja oraz koszty usług serwisowych, napraw czy wymiany opon, spoczywają na barkach korzystającego. To jedna z dwóch najważniejszych różnic między leasingiem auta a wynajmem długoterminowym. Druga różnica jest taka, że po zakończeniu umowy leasingowej, korzystający ma możliwość wykupu pojazdu za wartość końcową wskazaną w umowie leasingu.

Wynajem długoterminowy czy leasing auta? Korzyści każdego z rozwiązań

Wynajem długoterminowy to dobra alternatywa dla leasingu auta i odwrotnie. Jakie są najważniejsze korzyści każdego z rozwiązań?

  • Zalety wynajmu długoterminowego:
  • brak opłaty wstępnej,
  • przewidywalne miesięczne koszty finansowania oraz serwisu pojazdów,

dostęp do usług związanych z użytkowaniem i naprawą pojazdu w tym serwisu mechanicznego, atrakcyjnych pakietów ubezpieczeniowych, pomocy assistance, pojazdów zastępczych czy wymianą i przechowywaniem opon, możliwość ciągłego korzystania z nowych samochodów.

Jakie korzyści wynikają z finansowania auta leasingiem?

Są to:

  • możliwość uzyskania korzyści podatkowych,
  • uproszczona procedura w przypadku chęci podpisania umowy,
  • elastyczne warunki finansowania,
  • brak limitu przebiegu kilometrów,
  • możliwość wykupu pojazdu po zakończeniu umowy.

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które rozwiązanie jest lepsze: wynajem długoterminowy auta czy finansowanie leasingiem. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości przedsiębiorcy.

Poprzedni artykułŻarówka LED jako podstawowe źródło światła.
Następny artykułTłumaczenie z języka niemieckiego – dlaczego warto wybrać biuro tłumaczeń?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj