Prowadzisz bar lub pub? Sprawdź, czy musisz wymienić swoją kasę fiskalną na kasę online?

Ministerstwo Finansów opublikowało harmonogram wymiany kas fiskalnych na kasy online. Kiedy nowe kasy będą musiały być stosowane w barach i pubach? Sprawdź to z nami!

Zmiany w prawie dotyczące kas rejestrujących

Kiedy właściciele barów i klubów muszą wymienić kasy fiskalne, z jakich korzystają dotychczas, na kasy fiskalne online? Taki wymóg będzie dotyczył wszystkich tego typu lokali z dniem 1 lipca 2020 roku. W tym terminie zakupione muszą być kasy fiskalne online do baru czy pubu, zainstalowane i zafiskalizowane przez uprawnionego serwisanta.

Kasa fiskalna online – co to za urządzenie?

Wiemy już, że kasa fiskalna online do pubu będzie musiała zostać zainstalowana w ustawowo wskazanym terminie. Jednak wielu przedsiębiorców nie wie, czym ona różni się od standardowych kas fiskalnych. Kasy online to nowy rodzaj urządzeń, których zadaniem jest przesyłanie informacji o ich pracy, m.in. o paragonach, fakturach fiskalnych, wydrukach niefiskalnych, o fiskalizacji i przeglądach do Centralnego Repozytorium Kas Ministerstwa Finansów.

Użytkownik kas online będzie musiał zapewnić im stały dostęp do sieci internetowej. Z jego perspektywy niewiele się zmieni – nadal będzie ewidencjonował sprzedaż za pośrednictwem kasy, ale urządzenie to przekaże wszystkie informacje o swoim działaniu do fiskusa Oznacza to, że pomimo zakupu, w teorii nowszego rozwiązania, przedsiębiorca nie odczuje żadnych korzyści z wymiany. Inaczej będzie, jeśli wybierze zamiast takiego rozwiązania kasoterminal, np. iPOS smart. Dlaczego?

Kasa fiskalna i wiele więcej w jednym urządzeniu

Wspominany kasoterminal fiskalny online to urządzenie fiskalne i terminal płatniczy w jednym. Dlatego pozwoli ono wypełnić obowiązek ewidencji sprzedaży na nowym typie kasy, ale da też możliwość przyjmowania płatności kartą. Kupując zwykłą kasę fiskalną właściciel np. baru czy pubu musi zwykle jeszcze zainwestować w dzierżawę terminala płatniczego, aby być dać klientom możliwość korzystania z płatności bezgotówkowych. Płaci za to około 50 zł na miesiąc, a w ciągu pięciu kolejnych lat eksploatacji daje to około 3 tys. zł dodatkowych kosztów. Z kolei przy zakupie kasoterminalu, terminal płatniczy otrzyma na własność.

Obsługa kasoterminalu iPOS jest bardzo wygodna. Można za jego pomocą rejestrować sprzedaż, wystawiać paragony i faktury VAT, obsługiwać zwroty czy przyjmować szybko płatności kartą. To wygoda i oszczędność w jednym, a przy tym kasoterminal online pozwoli spełnić wymogi dotyczące kas online, którymi zostaną objęci właściciele barów.

Poprzedni artykułGrzałki do zastosowań przemysłowych
Następny artykułJak systemy magazynowe online wspierają sklepy internetowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj