Grzałki do zastosowań przemysłowych

Grzałki i elementy grzewcze to nieodzowna część wielu linii technologicznych. Często to właśnie od nich zależy bezpieczeństwo ciągłości linii produkcji a także pojedynczych osób. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów grzałek oraz elementów do nich. Obecny rynek pozwala nam na zakup produktów ściśle dostosowanych do naszych potrzeb.

Zastosowanie grzałek

Spektrum zastosowania grzałki jest bardzo obszerny. Można spotkać je jako wkłady grzejne w liniach technologicznych produkcji i przetwórstwa żywności. Są one ważnym elementem komór malarskich i lakierniczych a także tuneli grzewczych maszyn pakujących. Grzałki spotykane są też w nagrzewnicach powietrza, urządzeniach odpowiedzialnych za klimatyzację , w maszynach piekarniczych oraz osuszaczach. Stosuje się je również w kolejnictwie a także technice medycznej i laboratoryjnej. Na rynku występują grzałki rurkowe, opaskowe, patronowe, płaskie a także grzejne spirale.

Wykonanie

Grzałki rurkowe wykonane są z drutu oporowego. Jej wnętrze wypełnia tlenek magnezu natomiast zabezpieczeniem przed działaniem niepożądanych czynników jest nierdzewny, kwasoodporny i żaroodporny pancerz zewnętrzny. Typ opaskowy i płaski występują jako modele ceramiczne, w których spirala z drutu oporowego umieszczona jest w kształtkach steatytowych. Obudowę w tych modelach stanowi blacha żaroodporna natomiast izolacja jest wykonana z mikanitu. Płaszcz grzałek patronowych produkowany jest ze stali żaroodpornej lub mosiądzu. Średnice grzałek najczęściej wynoszą 8,2mm i 7,1mm przy długości 200-2950mm natomiast moc zasilania wynosi od 12 do 400V. Grzałki produkuje się w oparciu o przygotowane przez klienta wzory, szkice a także dokumentację techniczną. W przypadku piecy hartowniczych, topniczych oraz nagrzewania szkła i ceramiki właśnie takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne. Przed zakupem urządzenia warto podać producentowi środowisko pracy, rodzaj kształtki, moc i napięcie urządzenia a także całkowitą długość grzałki i jej końcówek.

Poprzedni artykułZarządzanie zespołem przy pomocy rozwiązań IT – nie tylko dla branż związanych z technologiami
Następny artykułProwadzisz bar lub pub? Sprawdź, czy musisz wymienić swoją kasę fiskalną na kasę online?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj