Zarządzanie zespołem przy pomocy rozwiązań IT – nie tylko dla branż związanych z technologiami

Zarządzanie zespołem nie jest prostym zadaniem – stała współpraca, konieczność zrozumienia różnych osób, a jednocześnie – dowiezienie projektu na czas. Nie każdy jest w stanie temu sprostać, dlatego firmy coraz częściej inwestują w rozwiązania IT, które usprawniają zarządzanie pracą.

Najnowsze rozwiązania IT warto poznać, nawet jeśli Twoja branża nie jest związana z technologiami. Automatyzacja pracy to znakomita opcja dla każdego biznesu – pozwala zoptymalizować codzienne funkcjonowanie nie tylko działów technicznych ale także np. zespołów marketingowych, HR czy sprzedaży. O czym warto pamiętać przy zarządzaniu zespołem w kontekście systemów IT?

Uwolnij potencjał swojego zespołu – postaw na rozwiązania firmy Atlassian

Szczęśliwy zespół to wydajny zespół o czym wiele się ostatnio mówi; zadowolenie z codziennej współpracy wynika m.in. z dobrej, przejrzystej organizacji zadań. Firma Atlassian od niemal 20 lat zajmuje się tworzeniem znakomitych narzędzi IT, które skierowane są do przeróżnych branż. Ich celem jest usprawnienie pracy zespołowej, łatwiejszy kontakt między działami, ale także możliwość zarządzania pełnym przepływem pracy. Produkty Atlassian to rozwiązania zarówno dla średnich, dużych jak i największych organizacji.

Narzędzia Atlassian pozwalają odnaleźć się zespołowi w zmieniającym się, niejednokrotnie trudnym środowisku. Mimo, że są to rozwiązania IT, może z nich sprawnie korzystać każdy. Ułatwiają komunikację, dzięki czemu zespoły znacznie sprawniej realizują swoje zadania. Poznaj produkty, które sprawdzą się także w Twojej pracy.

Jira– planuj, śledź i wspieraj działania zespołu

Czołowym produktem marki Atlassian jest system Jira występujący w czterech wariantach:

  • Jira Software – flagowy produkt, dzięki któremu Atlassian zdobył tak dużą popularność; system został stworzony z myślą o prowadzeniu projektów developerskich w spójnym środowisku umożliwiającym pełną kolaborację i monitorowanie postępów pracy.
  • Jira Core umożliwia zarządzanie biznesem, bez funkcjonalności typowych dla programistów;
  • Jira Service Desk – pozwala na stworzenie Customer Portalu i obsługę zgłoszeń; system posiada certyfikaty potwierdzające zgodność ITIL; jest przeznaczony dla firm, które poszukują rozwiązania typu service desk, zgodnego z najlepszymi praktykami IT.
  • Jira Align – nowość w ofercie producenta; umożliwia zarządzanie projektami zgodnymi z metodyką agile.

Warto zaznaczyć, że oprogramowanie Jira można rozbudować dzięki szeregowi dodatków, które wzbogacają system o dodatkowe funkcjonalności. Właśnie dzięki zaawansowanym możliwościom konfiguracyjnym, Jira może być dostosowana nawet do najbardziej specyficznych potrzeb związanych z zarządzaniem projektami, czy przepływem pracy w firmie.

Współdzielona baza wiedzy dla pracowników – koniec łańcuszków email

Kolejnym, znakomitym narzędziem Atlassian jest Confluence – system, który wspiera codzienną pracę zespołu; można go porównać i określić mianem firmowego Wiki, ponieważ stanowi rozbudowaną i współdzieloną bazę wiedzy dla pracowników. To nie wszystko; Confluence może z powodzeniem stanowić intranet/extranet dla biznesu – podobnie jak Jira – niezależnie od branży.

Confluence to narzędzie, które pozwala na sprawną komunikację całej firmy; nie jest zamknięte wyłącznie na programistów czy branżę IT; pozwala uniknąć łańcuszków maili, przesyłania plików między wieloma osobami, czy zagubieniem dokumentów. Wszystko można wgrać do dobrze zorganizowanej i zhierarchizowanej przestrzeni.

Rozwiązania Atlassian – dla kogo?

Systemy Atlassian są skierowane praktycznie do każdego zespołu. To znakomite rozwiązanie dla:

  • Startupów, które od początku chcą prowadzić projekty w zaawansowanych i sprawdzonych systemach IT.
  • Średnich firm, które stale rozwijają się i szukają odpowiednich narzędzi do komunikacji w zespole;
  • Dużych przedsiębiorstw, organizacji i korporacji, które inwestują w skalowalne rozwiązania o najwyższej wydajności.

W jakich zespołach sprawdzą się systemy Atlassian? Mogą to być np.:

  • Programiści – Jira, Bamboo, Bitbucket… w ofercie Atlassian znajdują się dedykowane narzędzia dla developerów, dzięki którym mogą planować, kompilować i wydawać aplikacje.
  • Marketing – produkty Atlassian wspomogą pracę w grupie, uporządkują strukturę i wesprą w trakcie przygotowywania strategii marketingowych;
  • HR – Atlassian i jego programy pomagają usprawnić zarządzanie ludźmi, prowadzeniem rekrutacji i nie tylko;
  • Działy finansowe, które chcą uprościć i usprawnić wszelkie procesy finansowe.

Raz jeszcze podkreślamy, że narzędzia Atlassian są uniwersalne i na tyle elastyczne jeśli chodzi o konfigurację, że sprawdzą się w każdej branży.

Dlaczego firmy wybierają produkty Atlassian do nowoczesnego zarządzania zespołami?

Wiele przedsiębiorstw wybiera rozwiązania Atlassian ponieważ przy ich pomocy mogą wydajnie zarządzać procesami oraz komunikować się w czasie rzeczywistym. W systemie Jira możliwe jest statusowanie zadań i konfiguracja workflow zgodnie z przebiegiem pracy w danej firmie. Dodatkowe funkcjonalności to np. czas SLA monitorowany w Jira Service Desk, automatyzacja powtarzających się zadań (dzięki dodatkowi The Scheduler), czy zarządzanie urlopami (dzięki aplikacji Vacation Manager).

Każdy zespół – finansowy, prawniczy, marketingowy (czy jakikolwiek inny) może zdecydować się na środowisko Atlassian, dzięki zastosowaniu odpowiednich wtyczek czy dodatków, które zapewnią szybką i wydajną pracę. O odpowiedni zestaw rozwiązań zadbają specjaliści, którzy dokonają analizy biznesowej oraz dopasują odpowiednie rozwiązania. Takie usługi świadczy np. firma Transition Technologies PSC, która posiada Platynowy Stopień Partnerstwa marki Atlassian oraz status Enterprise.

Dowiedz się więcej: https://ttpsc.com/pl/atlassian/

Nowoczesna firma? Skończ z mailami!

Po czym poznać sprawną komunikację w firmie i zespole? Po małej liczbie maili. Nie oznacza to, że współpracownicy biegają między pokojami lub przedzierają się przez open space, by przekazać sobie informacje. Z pomocą narzędzi Atlassian maile odchodzą do lamusa. Zarówno Jira, jak i Conflunece pozwala udokumentować wszystkie postępy prac. W każdej chwili można do nich wrócić, a na dodatek są one dostępne dla każdego. Wszystko znajduje się w jednym miejscu.

Narzędzia jak Jira czy Confluence pozwalają tworzyć trwałe rejestry czynności – można dzielić się etapami pracy, zbierać komentarze i feedback w jednym, widocznym miejscu. To szczególnie ważne, jeśli praca odbywa się w różnych, często rozproszonych zespołach. Informacje otrzymują wyłącznie te osoby, które powinny.

Poprzedni artykułDochody w Niemczech a rozliczenie w Polsce
Następny artykułGrzałki do zastosowań przemysłowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj