Zalety obiektów ze stali

Konstrukcje stalowe na stałe zmieniły rynek budowlany. Można nawet spodziewać się, że z czasem wyprą murowane obiekty o podobnym przeznaczeniu. Skąd taki sukces? Dlaczego inwestorzy tak chętnie budują hale stalowe? Tego i więcej dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Szybka inwestycja

Konstrukcje stalowe znane są przede wszystkim z tego, że czas ich budowy jest bardzo krótki w porównaniu do alternatywnych rozwiązań. Niewielkie obiekty mogą powstać w mniej niż miesiąc, podczas gdy podobne murowane potrzebują co najmniej kilku tygodni więcej. Mogłoby się wydawać, że to niemożliwe, ale za tak szybką budową stoi technologia modułowa. Polega ona na łączeniu prefabrykatów, dzięki czemu cały proces przebiega niezwykle sprawnie.

Niska cena

Budowa obiektów stalowych nie zawsze jest tania. Może się nawet okazać, że budynek o podobnych rozmiarach, ale wybudowany inną metodą, będzie tańszy. W tym miejscu należy jednak podkreślić zupełnie co innego. Konstrukcje stalowe mają niską cenę w tym sensie, że obiekt powstaje szybciej, a więc czas ponoszonych strat (spowodowanych zastojem w biznesie) jest krótszy. Dodatkowo budynki stalowe są łatwe w konserwacji, a awarie powstające na skutek eksploatacji tanie w naprawie. Oznacza to, że nawet pozornie droższa inwestycja z czasem zwraca się z nawiązką. W przypadku hal stalowych może to być niezwykle krótki czas.

Duże możliwości

Technologia modułowa, o której już wspomnieliśmy, gwarantuje też inne zalety. Przejawiają się one w większych możliwościach dla przedsiębiorcy. Czym są to możliwości? Inwestor może nie tylko bez większego problemu rozbudować obecny budynek lub poddać go modyfikacji w zależności od potrzeb, ale także rozłożyć obiekt i sprzedać go. Postawienie już używanej konstrukcji stalowej wymaga bowiem jedynie wylania nowych fundamentów.

Nieoczywiste zastosowanie

Chociaż obiekty ze stali kojarzą się głównie z przemysłem ich zastosowanie jest szersze. Może być nawet nieoczywiste. Wprawdzie ciągle dominuje wykorzystanie konstrukcji stalowych w logistyce lub w funkcji magazynów, ale to nie wszystko. Budynki tego typu bardzo dobrze sprawdzają się choćby w rolnictwie. Adaptowane są na obiekty hodowlane, kurniki, magazyny na płody rolne lub maszyny. Czasami pełnią też funkcję warsztatów.

Konstrukcje stalowe od dawna wykorzystywane są też w handlu. Reprezentatywne hale targowe czy galerie handlowe nie są wcale rzadkością. W wielu przypadkach trudno jest nawet na pierwszy rzut oka powiedzieć, że dany budynek został wzniesiony z użyciem stali. Podobnie bywa z konstrukcjami adaptowanymi na hale rozrywkowe, w których organizowane są koncerty i inne wydarzenia.

Poprzedni artykułRyzyko prawnokarne
Następny artykułTerminal płatniczy – szereg korzyści za 0 zł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj