Jak wynająć samochód na dłuższy okres?

Wynajem samochodu opłaca się nie tylko wtedy, gdy pojazd jest potrzebny na parę dni. Umowa może obejmować okres nawet kilku lat – to praktyczna alternatywa dla zakupu samochodu, tak dla firm, jak i osób prywatnych. Jak to jednak zrobić?

Czy wynajem auta się opłaca?

Krótkoterminowy wynajem auta praktykowany jest zazwyczaj wtedy, gdy potrzebujemy samochodu na wakacjach albo podczas służbowego wyjazdu. Można jednak z takiej usługi skorzystać i wtedy, gdy auto jest potrzebne na długi czas. Czy ma to sens, skoro za taki wynajem trzeba przecież co miesiąc płacić? Dla wielu osób właśnie wynajem jest tańszy i wygodniejszy, znika też problem kosztów związanych z utratą wartości własnego pojazdu.

Firma, która potrzebuje służbowych samochodów, nie musi dzięki najmowi zaciągać dużych kredytów, a zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na dalszy rozwój działalności. Wolno też miesięczną ratę najmu zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Opłata za najem jest stała, dodatkowym wydatkiem jest tylko paliwo.

Klienci indywidualni mogą z tego rozwiązania skorzystać na przykład w sytuacji, gdy nie dostali w banku kredytu na zakup auta albo nie chcą obniżać swojej zdolności kredytowej potrzebnej do zakupu mieszkania bądź innej dużej inwestycji.

Gdzie można wynająć samochód?

Długoterminowy wynajem samochodów jest dostępny między innymi na ipanek.pl. Formalności nie są skomplikowane – klient wybiera model samochodu oraz określa, na jak długo będzie go potrzebował. Opłata zależy od rodzaju pojazdu oraz czasu trwania umowy. Wynająć można nie tylko auto osobowe, ale też pojazdy dostawcze, minibusy, SUV-y czy vany. Już w trakcie umowy zmieniły się potrzeby kierowcy? Jest możliwość darmowej wymiany pojazdu na inny model.

Dużym plusem najmu jest to, że miesięczna opłata obejmuje nie tylko samo korzystanie z auta, ale też serwis, assistance oraz obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu. Jeśli dojdzie do awarii samochodu, można liczyć na pojazd zastępczy, więc nie trzeba się obawiać, że do czasu naprawy kierowca pozostanie bez środka transportu.

Poprzedni artykułChcesz inwestować na giełdzie? To musisz wiedzieć o domach maklerskich!
Następny artykułBramy garażowe – co mamy do wyboru?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj