Wyjazd integracyjny nie musi być podobny do poprzedniego

Wyjazd integracyjny nie musi być podobny do poprzedniego

Do wyjazdów firmowych przyzwyczaili się już wszyscy, którzy pracują w większych firmach. Rzeczywiście nie można podważać ich walorów integracyjnych, a wiadomo, że gdy zespół, gdy zna się nie tylko na gruncie czysto zawodowym, to osiąga znacznie lepsze efekty. Jednak nie zawsze wyjazdy te są atrakcyjne dla uczestników, bo często są to identyczne wydarzenia w stosunku do tych z lat ubiegłych, a udział w nich staje się przykrym obowiązkiem. Jakie rodzaje wyjazdów sprawią, że będą one miłą odmianą dla pracowników?

Dobry pomysł na wyjazd integracyjny jest podstawą sukcesu całego przedsięwzięcia. Trzeba jednak pamiętać, aby atrakcje, które chcemy zaserwować pracownikom były dobrane do ich możliwości sprawnościowych.

Co z tego, że zafundujemy im wyjazd na Kilimandżaro, skoro i tak nikt nie będzie w stanie się tam wspiąć. Zaplanowane atrakcje powinny też sprawiać frajdę pracownikom, więc w większości przypadków pomysł obrzucania się pomidorami nie będzie trafiony. Oto kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

Gra miejska

To sposób na znakomitą rywalizację. Gra rozgrywana jest w przestrzeni miejskiej i przypomina podchody znane wszystkim z dzieciństwa. Gry miejskie są uatrakcyjniane akcentami gier komputerowych, takimi efektami jak sztuczny tłum, który niespodziewanie pojawia się w jakimś miejscu czy niespodziewanym happeningiem.

Wszystko to ma na celu zaskoczenie i zdekoncentrowanie uczestników gry. Organizatorzy, tworząc scenariusz takiej zabawy, chcą uaktywnić w graczach zmysł pomysłowości, organizacji oraz umiejętność przywództwa w grupie. Dzięki takiej grze znacznie lepiej poznaje się charakter i reakcje osób uczestniczących w niej.

A może coś ugotować?

To zdecydowanie temat polecany w firmach, gdzie załoga zdominowana jest przez kobiety. Trudno sobie wyobrazić kobiety w średnim wieku, które szaleją w parku linowym lub z przyjemnością wyciągają samochody z błota w czasie rajdów offroadowych.

Wspólne gotowanie to również zajęcia wymagające pokazania umiejętności organizacyjnych, sprytnego planowania począwszy od listy zakupów, a skończywszy na podziale zadań w kuchni i wydaniu odpowiedniej liczby posiłków.

Takie zajęcia można uatrakcyjnić obecnością szefa kuchni jakiejś nawet znanej restauracji, a wówczas uczestnicy mogą też wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Wspólne gotowanie to jedna najbardziej popularnych atrakcji na wyjazdach grupowych w ostatnim czasie.

Odnowa biologiczna

Coraz częściej też firmy fundują swoim pracownikom wypady do ośrodków SPA, gdzie na uczestników czekają zajęcia mające na celu kompleksową odnowę biologiczną.

Ten rodzaj wyjazdów szczególnie sprawdza się w przypadku wyższej kadry, bo ci, przeciążeni obowiązkami pracownicy naprawdę regenerują w ten sposób swoje możliwości. To przekłada się zwykle na znacznie lepsze funkcjonowanie całej firmy.

Wyjazdy do SPA dla całego zespołu też są praktykowane, ale trzeba się zastanowić, czy duży zespół będzie dobrze czuł się w tego typu ośrodku. Panie mogą czuć się nieco skrępowane w towarzystwie swoich kolegów i odwrotnie. Ten rodzaj wyjazdu integracyjnego warto uzgodnić z zespołem.

Jeśli chcesz zorganizować ciekawy wyjazd integracyjny, zajrzyj na stronę www.wyjazdydlafirm.pl. Znajdziesz tam wiele pomysłów, które być może będą idealnie odpowiadać Twoim oczekiwaniom.

Poprzedni artykułPlanujesz zaciągnąć szybką pożyczkę online? Sprawdź, czy firma jest wiarygodna!
Następny artykułCzy warto posiadać polisę inwestycyjną?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj