Wizualizacja danych – wszystko co musisz o niej wiedzieć!

Efektywne przetwarzanie danych posiadanych przez przedsiębiorstwo ma coraz większy wpływ na to, czy odniesie ono sukces na rynku. W erze big data, firma jest praktycznie zalewana informacjami z rozmaitych źródeł. Dlatego też przeszukiwanie tych danych w celu znalezienia najważniejszych informacji staje się coraz trudniejsze.

Tutaj z pomocą przychodzą metody wizualizacji danych, które pozwalają skutecznie tworzyć rozmaite analizy i raporty. Jest to niezwykle pomocne między innymi dla działów sprzedaży w rozmaitych firmach. Praktycznie niezbędne jest jednak korzystanie z narzędzi informatycznych, takich jak na przykład route.plus.

Na czym polega wizualizacja danych?

Na pytanie, co to jest wizualizacja danych, odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to metoda tworzenia, analizowania i przekazywania informacji w formie obrazu. Sięgamy po tę metodę, gdy pragniemy graficznie zaprezentować wybrane przez nas dane i ułatwić ich analizę osobom trzecim. Wizualizacja danych jest niezwykle pomocna dla rozwoju firmy, gdyż umożliwią przekształcenie surowych liczb w bardziej czytelną formę graficzną. Tak przygotowane raporty pozwalają łatwiej dostrzec wszelkie wzorce i połączenia, które w przeciwnym wypadku mogłyby nam umknąć.

Jakie korzyści przyniesie nam wizualizacja danych przy pomocy narzędzia route.plus?

Wizualizacja danych z całą pewnością pozwoli na podejmowanie trafnych decyzji strategicznych dotyczących rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Chcąc zbadać wydajność naszej firmy, musimy zanalizować szereg transakcji, procesów, zachowań i innych rodzajów nagromadzonych danych. Dopiero wtedy możemy uzyskać jasny obraz wydajności. Route.plus pozwala na efektywną wizualizację wszystkich tych danych i tym samym znaczne ułatwienie całego procesu. Będziemy w stanie zaobserwować rzeczywiste trendy i wzorce, które mogłyby zaginąć w gąszczu informacji. Przedstawienie ich w formie graficznej pozwala również zidentyfikować najważniejsze informacje, których potrzebujemy do usprawnienia swojej działalności gospodarczej. Mając dostęp do konkretnych liczb i szczegółowych informacji przedstawionych w czytelny sposób, mamy pewność, że podejmujemy decyzje w oparciu o rzetelne dane.

Jak wygląda wizualizacja danych przy użyciu programu route.plus?

Program ten oferuje między innymi możliwość tworzenia wizualizacji danych sprzedażowych oraz raportów na podstawie bazy map. Zanim zaczniemy się zastanawiać jak zrobić wizualizację danych, musimy upewnić się, czy mamy dostęp do niezbędnych danych. W przypadku pracy przedstawiciela handlowego interesują nas przede wszystkim dane transakcyjne. Chodzi mianowicie o informacje na temat dystrybucji produktów lub ich sprzedaży. Do systemu importujemy te dane w formie pliku, do którego dołączony jest identyfikator konkretnego klienta. W razie potrzeby możemy uzupełnić ten plik o wymiary, których zamierzamy użyć do filtrowania. Program route.plus pozwala również zaprojektować przy jego pomocy terytoria dla poszczególnych przedstawicieli handlowych. Możemy ich użyć, aby stworzyć warstwę mapową do wizualizacji danych. W przeciwnym razie zmuszeni jesteśmy do wykorzystania map opartych na podziale administracyjnym. Ciekawym wskaźnikiem jest obciążeniem terytorium przedstawiciela handlowego. Włączając je do wizualizowanych przez nas danych, można w przejrzysty sposób efektywność pracy każdego przedstawiciela. W optymalnej sytuacji wskaźnik ten powinien wynieść 100%. W przypadku przekroczenia tego poziomu istnieje ryzyko, że plan wykonania przynajmniej części wizyt się nie powiedzie. Forma graficzna pozwoli nam łatwiej dostrzec wszelkie nieprawidłowości. Przy pomocy metody wizualizacji danych w ramach systemu route.plus wygenerujemy czytelne raporty.

Poprzedni artykułNapęd hydrostatyczny w wózkach widłowych
Następny artykułAdwokat – postrzeganie zawodu, codzienna praca, ścieżka zawodowa, kompetencje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj