Czy wiesz czym powinien się wyróżniać dobry prawnik?

Praktycznie każdego dnia rozgrywane są sprawy sądowe, w trakcie których prawnicy starają się udowodnić niewinność swojego klienta lub rzucać oskarżeniami w drugą stronę konfliktu. Wybór odpowiedniego przedstawiciela sądowego jest tutaj niezwykle ważny, ponieważ to od niego w głównej mierze zależy wyrok sędziego. Dlatego dobrze jest wiedzieć jakimi cechami charakteru odznacza się dobry prawnik.

Cechy specjalistyczne pożądane u przedstawiciela sądowego

Dobry prawnik powinien wyróżniać się przede wszystkim swoją wiedzą. Każdy obrońca ma swoją specjalizację, przykładowo prawo rodzinne lub prawo transportowe, na której temat powinien wiedzieć wszystko co się da, wraz z najnowszymi ustawami i zmianami prawnymi. Idealny przedstawiciel sądowy będzie też potrafił przedstawić każdą sprawę w jak najkorzystniejszym dla swojego klienta świetle, co często udaje się nawet wtedy, gdy dla oskarżonego wydaje się to niemożliwe. Oczywiście nie można zapomnieć też o dyskrecji, która pozwoli prawnikowi dochować tajemnicy zawodowej w każdej sytuacji.

Dobry prawnik i jego charakter

Nie można też zapomnieć, że odpowiedni adwokat powinien również wykazywać pewne cechy charakteru, których nikt nie da rady nadrobić tymi specjalistycznymi. Przede wszystkim chodzi tu o empatię, czyli umiejętność zrozumienia perspektywy swojego klienta. Dobry prawnik musi również pamiętać, że sprawy sądowe to również, a może i przede wszystkim, wydarzenia pełne najróżniejszych emocji. Dlatego też powinien on traktować swojego klienta tak aby ten czuł się jak najbardziej komfortowo w rozmowie z przedstawicielem sądowym. Innymi cechami charakteru, którymi powinien wykazywać się każdy adwokat są:

* punktualność i dyspozycyjność
* kreatywność
* umiejętność dopasowywania się do nowych sytuacji
* komunikatywność

Doświadczenie doradcy prawnego

Wbrew temu co myśli wiele osób doradca prawny wcale nie musi mieć dużego doświadczenia w zawodzie. Świeżo upieczony prawnik zawsze nadrabia braki w doświadczeniu zaangażowaniem, niekiedy nawet sprawdzając się lepiej od obrońców z wieloletnim stażem zawodowym. Co więcej doświadczony adwokat niekiedy lekceważy młodych przeciwników sądowych, co często okazuje się być kluczem do wygrania danej sprawy.

Artykuł opracowano we współpracy z kancelariapawelczak.pl

Poprzedni artykułCzy prowadzenie mobilnego baru jest dobrym pomysłem na biznes?
Następny artykułSesja wizerunkowa – co to i jaki może mieć wpływ na twój biznes?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj