Warunki pracy i zarobki dla Polaków w Holandii

Wyjazdy Polaków do pracy za granicę, do Holandii, ale i do innych krajów europejskich, motywowane są głównie lepszymi zarobkami i warunkami pracy. Wiele osób wyjeżdża do Holandii na prace sezonowe w rolnictwie, ogrodnictwie, przy sadzeniu i zbiorze warzyw, owoców czy kwiatów. Dojazd do Holandii jest stosunkowo łatwy. Autokarem, busem czy samochodem możemy dojechać do miejsca docelowego w kilkanaście godzin.

Warunki pracy w Holandii

Warunki pracy w dużej mierze zależą od tego, czy pracujemy w Holandii legalnie, czy nie. Jeżeli posiadamy pracę nie w pełni legalną albo zupełnie nielegalną, warunki pracy mogą dawać wiele do życzenia. W pracy legalnej, którą można znaleźć dzięki agencji pracy, możemy liczyć na bardzo dobre warunki pracy.

Składają się na nie – zakwaterowanie, wysokie zarobki, ubezpieczenie i traktowanie pracowników z Polski na równi z Holendrami wykonywającymi tę samą pracę np. w rolnictwie. Niektórzy przed wyjazdem do Holandii obawiają się niekorzystnych warunków pracy. Aby tego uniknąć i mieć pewność, że będziemy pracować w normalnych warunkach, należy kontaktować się z agencją pracy. Pracownicy agencji mają dokładne rozeznanie co do pracodawcy. Ich obowiązkiem jest poinformować nas, czego można się spodziewać na miejscu.

Zarobki w Holandii są dużo wyższe niż w Polsce

Polacy wyjeżdżają do Holandii przede wszystkim po to, aby zarobić więcej niż w Polsce. Wielką zaletą pracy w Holandii jest fakt, że wynagrodzenie miesięczne może osiągnąć ok. 10 tys. zł brutto. Jeśli do tego doliczymy wszystkie dodatki, premie za nadgodziny czy pracę w weekend, wynagrodzenie jest jeszcze wyższe.

W stosunku do najniższej pensji w Polsce, zarobki w Holandii są co najmniej trzy razy wyższe niż w Polsce. Wiele osób w ten właśnie sposób zarabia na życie. Wyjeżdżają do pracy w Holandii na 2-3 miesiące i korzystają z zarobionych pieniędzy przez pół roku, a nawet rok, do następnej pracy sezonowej. Przy wyjazdach całych rodzin albo kilku osób z rodziny, można w ten sposób żyć. To pewien sposób na życie. W Polsce zarobki są tak niskie, że nie można pozwolić sobie na pracę tylko przez kilka miesięcy w ciągu roku.

Pomoc ze strony agencji pracy

Pracy w Holandii można poszukiwać na różne sposoby – przez rodzinę, znajomych pracujących w tym kraju, przez internet albo przez kontakt z agencją pracy – takiej jak na przykład Holland Contracting. Ten ostatni sposób jest najbezpieczniejszy, pewny i sprawdzony. Agencja znajduje nam zatrudnienie w pełni legalne. Pracujemy w Holandii jak w Polsce, jesteśmy ubezpieczeni, zawsze możemy zgłosić do agencji pracy problem, który spotkał nas w Holandii. Nasze wynagrodzenie liczy się nam do emerytury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here