Warunki pracy i zarobki dla Polaków w Holandii

Wyjazdy Polaków do pracy za granicę, do Holandii, ale i do innych krajów europejskich, motywowane są głównie lepszymi zarobkami i warunkami pracy. Wiele osób wyjeżdża do Holandii na prace sezonowe w rolnictwie, ogrodnictwie, przy sadzeniu i zbiorze warzyw, owoców czy kwiatów. Dojazd do Holandii jest stosunkowo łatwy. Autokarem, busem czy samochodem możemy dojechać do miejsca docelowego w kilkanaście godzin.

Warunki pracy w Holandii

Warunki pracy w dużej mierze zależą od tego, czy pracujemy w Holandii legalnie, czy nie. Jeżeli posiadamy pracę nie w pełni legalną albo zupełnie nielegalną, warunki pracy mogą dawać wiele do życzenia. W pracy legalnej, którą można znaleźć dzięki agencji pracy, możemy liczyć na bardzo dobre warunki pracy.

Składają się na nie – zakwaterowanie, wysokie zarobki, ubezpieczenie i traktowanie pracowników z Polski na równi z Holendrami wykonywającymi tę samą pracę np. w rolnictwie. Niektórzy przed wyjazdem do Holandii obawiają się niekorzystnych warunków pracy. Aby tego uniknąć i mieć pewność, że będziemy pracować w normalnych warunkach, należy kontaktować się z agencją pracy. Pracownicy agencji mają dokładne rozeznanie co do pracodawcy. Ich obowiązkiem jest poinformować nas, czego można się spodziewać na miejscu.

Zarobki w Holandii są dużo wyższe niż w Polsce

Polacy wyjeżdżają do Holandii przede wszystkim po to, aby zarobić więcej niż w Polsce. Wielką zaletą pracy w Holandii jest fakt, że wynagrodzenie miesięczne może osiągnąć ok. 10 tys. zł brutto. Jeśli do tego doliczymy wszystkie dodatki, premie za nadgodziny czy pracę w weekend, wynagrodzenie jest jeszcze wyższe.

W stosunku do najniższej pensji w Polsce, zarobki w Holandii są co najmniej trzy razy wyższe niż w Polsce. Wiele osób w ten właśnie sposób zarabia na życie. Wyjeżdżają do pracy w Holandii na 2-3 miesiące i korzystają z zarobionych pieniędzy przez pół roku, a nawet rok, do następnej pracy sezonowej. Przy wyjazdach całych rodzin albo kilku osób z rodziny, można w ten sposób żyć. To pewien sposób na życie. W Polsce zarobki są tak niskie, że nie można pozwolić sobie na pracę tylko przez kilka miesięcy w ciągu roku.

Pomoc ze strony agencji pracy

Pracy w Holandii można poszukiwać na różne sposoby – przez rodzinę, znajomych pracujących w tym kraju, przez internet albo przez kontakt z agencją pracy – takiej jak na przykład Holland Contracting. Ten ostatni sposób jest najbezpieczniejszy, pewny i sprawdzony. Agencja znajduje nam zatrudnienie w pełni legalne. Pracujemy w Holandii jak w Polsce, jesteśmy ubezpieczeni, zawsze możemy zgłosić do agencji pracy problem, który spotkał nas w Holandii. Nasze wynagrodzenie liczy się nam do emerytury.

Poprzedni artykułJak uzyskać najlepszą obsługę wózków widłowych dla Twojej firmy?
Następny artykułNa czym polega leasing pracowniczy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj