Czy warto wynająć samochód na doby i na czym to polega?

Brak dostępu do własnego auta wynikający z jego awarii lub innych powodów wcale nie musi oznaczać rezygnacji z samochodu. Współczesny rynek usług transportowych stwarza zupełnie nowe możliwości – nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć pojazd, kiedy jest potrzebny.

Wynajem aut na doby – największe zalety

Wynajem aut na doby to – obok carsharingu minutowego – forma krótkoterminowego wynajmu samochodów. W ramach tej usługi wypożyczalnie udostępniają pojazdy średnio na okres 1-30 dni. Jest to rozwiązanie odznaczające się licznymi zaletami. Przede wszystkim pozwala korzystać z samochodu bez konieczności posiadania go na własność, co wiąże się z wieloma obowiązkami. W zamian za opłatę, której wysokość jest ustalana indywidualnie, kierowca zyskuje dostęp do auta – nie ponosi przy tym kosztów serwisu, wymiany opon czy przeglądów. Panek CarSharing oraz inne sprawdzone wypożyczalnie oddają do dyspozycji klientów świetnie wyposażoną flotę, w związku z czym nietrudno jest wybrać skrojone na miarę indywidualnych potrzeb auto na doby. Gdynia to doskonały przykład miasta, gdzie omawiana usługa wzbudza bardzo duże zainteresowanie.

Wynajem aut na doby – to prostsze niż myślisz!

Wynajem samochodów na doby nie wymaga dopełniania skomplikowanych formalności. Podstawę najmu stanowi pisemna umowa pomiędzy wypożyczalnią a klientem, którym może być zarówno osoba prywatna, jak i przedsiębiorca. Kierowca jest zobligowany do posiadania ważnego prawa jazdy. Niektóre wypożyczalnie nie udostępniają aut osobom poniżej 21. roku życia. Każda firma ma swój własny regulamin i wypożycza pojazdy na nieco odmiennych zasadach.

W celu podpisania umowy trzeba zgłosić się do biura wybranej wypożyczalni. Istnieje opcja dokonania wcześniej rezerwacji samochodu – drogą elektroniczną lub telefoniczną. Na ogół nie jest to wymagane, niemniej daje pewność, że pojazd nie zostanie zajęty przez innego klienta. Większość wypożyczalni zamieszcza na swoich stronach internetowych formularze ułatwiające zarezerwowanie wybranego samochodu.

Poprzedni artykułBIK: Ujawniony PESEL to już niebezpieczeństwo wyłudzenia
Następny artykułKredyt czy pożyczka? Poznaj różnicę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj