W ING kredyty na cele ekologiczne

W ING kredyty na cele ekologiczne

ING Bank Śląski zaproponował klientom kredyty na cele ekologiczne. Nowa oferta wraz z projektami realizowanymi w trosce o środowisko naturalne oraz Deklaracją ekologiczną stanowią kluczowe elementy długoterminowej strategii banku.

– Proaktywnie wspieramy rozwiązania związane z ochroną środowiska naturalnego i kształtowaniem świadomości proekologicznej. Identyfikujemy ryzyka oraz odpowiedzialnie kształtujemy relacje z klientami i partnerami, którzy działają w obszarach wpływających na środowisko. Chcemy pomagać klientom w transformacji energetycznej i w przechodzeniu na działalność niskoemisyjną – powiedziała Joanna Erdman, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

– Wierzymy, że Polacy są świadomi konieczności zmiany. Zmiana jest procesem, ale warto zacząć ją teraz. Zależy nam, aby każdy, kto myśli o kupnie nowej pralki, remoncie mieszkania bądź wybudowaniu domu, wybierał rozwiązania energooszczędne. Wspieramy takie postawy, dlatego zrezygnowaliśmy z prowizji za udzielenie kredytów na sfinansowanie takich przedsięwzięć, zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy – powiedział Marcin Giżycki, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

W ramach oferty pożyczek i kredytów dla klientów indywidulanych i firm, bank oferuje promocyjne finansowanie na produkty i rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii konwencjonalnej i zwiększenia czystej. Za udzielnie kredytów bank nie pobiera prowizji lub zwraca ją po 3 miesiącach regularnej spłaty oraz przedstawieniu przez klienta faktury za taki produkt. Eko finansowanie w ING Banku Śląskim obejmuje:

  • Ekopożyczka dla klientów indywidualnych – zwrot pobranej prowizji za udzielenie pożyczki po 3 miesiącach terminowej spłaty rat i składki ubezpieczeniowej;
  • Ekopożyczka dla Firmy – zwrot pobranej prowizji w wysokości 2,5% (max 4 tys. zł) po 3 miesiącach regularnej spłaty. Dodatkowo oferta obejmuje obniżoną marżę nawet do 5% dla kwot większych niż 50 tys. zł lub 6% dla kwot do 50 tys. zł;
  • Ekokredyt budowlano-hipoteczny na dom pasywny i energooszczędny – 0 zł prowizji;
  • Ekokredyt inwestycyjny dla Wspólnot Mieszkaniowych – 0 zł prowizji oraz obniżona marża (do 200 tys. – 2,5%, 200 do 500 tys. – 2%, pow. 500 tys. – 1,5%);
  • Ekoleasing na samochody hybrydowe i elektryczne – 0 zł prowizji oraz bezpłatna rejestracja.

Nowej ofercie produktowej towarzyszy kampania marketingowa: „Czy my Polacy mamy ze sobą coś wspólnego? Nie widać. Bo to powietrze”, w której bank zachęca Polaków do proaktywnej postawy na rzecz czystego powietrza.

Smog Free Tower

ING Bank Śląski zainicjował budowę Smog Free Tower aby zwrócić uwagę na konieczność podejmowania działań w trosce o czyste powietrze. Jej autorem jest holenderski projektant Daan Roosegaarde.

Smog Free Tower to 7-metrowa wieża wykorzystująca technologię jonizacji do oczyszczania powietrza. Jest wyposażona w przyjazną środowisku technologię pozwalającą filtrować 30 000 m3 powietrza na godzinę, zużywając do tego mniej elektryczności niż bojler. Efektywność wieży została potwierdzona przez Politechnikę w Eindhoven.

Smog Free Tower zostanie zaprezentowana w połowie lutego w Parku Jordana w Krakowie jako ekspozycja plenerowa.

Deklaracja ekologiczna ING Banku Śląskiego

Ochrona środowiska naturalnego jest wpisana w długoterminową strategię rozwoju ING.  W grudniu 2017 roku bank ogłosił Deklarację Ekologiczną, zgodnie z którą w działalności biznesowej priorytetem banku są projekty realizowane w trosce o środowisko. Bank chce zwiększyć swoje zaangażowanie w finansowanie projektów opartych o zieloną energię i jednocześnie stopniowo zmniejszać ekspozycję produktową i kredytową dotyczącą działalności wysokoemisyjnej. Od 2015 roku nie finansuje już nowych elektrowni węglowych a po 2025 roku nie będzie finansował klientów, których działalność jest zależna od węgla energetycznego w stopniu wyższym niż 5%.

ING Bank Śląski od wielu lat podejmuje inicjatywy w obszarze eko. Jego działania dają mierzalne efekty. Bank od 2014 roku o 78% ograniczył emisję CO2, a obecnie już w 100% kupuje zieloną energię.

Bank prowadzi akcje edukacyjne wśród pracowników w tematach związanych z oszczędzaniem energii, wody, ochrony środowiska i zdrowym stylem życia. W 2017 roku, w ramach pilotażu bank kupił cztery w pełni elektryczne samochody Nissan Leaf. Obecnie mogą z nich korzystać pracownicy ING w Katowicach oraz Łodzi. Jeśli potwierdzą one swą funkcjonalność w codziennym użytkowaniu, bank zamierza dołączyć do floty kolejne egzemplarze w innych miastach. Bank również planuje uruchomić pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych/hybrydowych dostępne dla wszystkich.

Następny artykułUbezpieczenie Warty docenione przez konsumentów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj