Usługi CNC – co warto wiedzieć o współczesnej obróbce metali?

Wiele firm z różnych sektorów gospodarki korzysta z usług CNC, świadczonych przez zakłady obróbki metali. Zapotrzebowanie to wynika z chęci jak najszybszego otrzymania komponentów niezbędnych do realizacji zamówień. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest szybkie i sprawne uruchomienie produkcji masowej, której wytworem są elementy dla branż takich jak automotive, elektronika, lotnictwo, rolnictwo, przemysł meblarski oraz wiele innych. Mimo tego uzależnienia od obróbki CNC, nie każdego przedsiębiorcę stać na postawienie własnego parku maszynowego, w którym będzie się ona odbywać. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat tego, jak to się robi w specjalistycznych zakładach, które specjalizują się w urządzeniach sterowanych numerycznie.

​Usługi CNC – technologia

Jak działają obrabiarki w przedsiębiorstwach świadczących usługi CNC? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że rola operatora jest tutaj mocno ograniczona. Nie musi on bowiem wykonywać manualnie wielu czynności, tak jak miało to miejsce w przypadku starszych maszyn stosowanych w obróbce metali. Warto jednak pamiętać, że chociaż udział człowieka w zautomatyzowanym procesie nie jest duży, wciąż ciąży na nim ogromna odpowiedzialność. Dlatego właśnie usługi CNC realizują doświadczeni inżynierowie, którzy programują maszynę przy pomocy aplikacji lub panelu sterowania. Przekazują jej w ten sposób komendy w języku programowania, dzięki którym narzędzia wiedzą po jakich ścieżkach mają się poruszać, aby wyprodukować element o żądanych parametrach.

​Usługi CNC – zarządzanie procesami produkcyjnymi

Technologia to nie wszystko. Jeśli park maszynowy ma działać sprawnie, a zlecenia mają być realizowane terminowo, niezbędna jest dobra organizacja prac. Każde przedsiębiorstwo świadczące usługi CNC ma na to nieco inną koncepcję, jednak dobrą i sprawdzoną metodą jest Lean Management. Tutaj https://barosz.pl/cnc-pl/uslugi/obrobka-cnc/ można przeczytać o firmie, która stosuje się do wytycznych tej japońskiej filozofii zarządzania. Główne założenia to unikanie marnotrawstwa oraz minimalizowanie czasu niezwiązanego z produkcją.

Poprzedni artykułCała prawda o rekrutacji w korporacji
Następny artykułRodzaje ciągników rolniczych i ich charakterystyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj