Terminal płatniczy sprawdza się nie tylko w dużych sklepach, ale także w niewielkich punktach handlowo-usługowych. Jaki terminal płatniczy wybrać? Co to jest program Polska Bezgotówkowa?

Coraz więcej Polaków docenia komfort i wygodę, jaką dają płatności bezgotówkowe. Konsumenci nie muszą nosić przy sobie portfela wypchanego monetami i banknotami ani obawiać się, że nie wystarczy im gotówki podczas robienia zakupów. Zamiast tego, dzięki płatnościom niewielką kartą płatniczą, mogą w każdej chwili skorzystać ze wszystkich swoich środków na koncie. Płatności bez gotówki są też dużo szybsze od tradycyjnych. Zamiast odliczać odpowiednią kwotę, czekać na jej przeliczenie i wydanie reszty przez kasjera, wystarczy jedynie zbliżyć kartę do terminala płatniczego i ewentualnie wprowadzić kod PIN.

Zalety terminala płatniczego coraz częściej dostrzegają także przedsiębiorcy. Opłaty za użytkowanie urządzeń są coraz niższe, a na dodatek w Polsce powstał program o nazwie Polska Bezgotówkowa, w którym przedsiębiorcy mogą otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych. Dzięki przyjmowaniu płatności bezgotówkowych nie ma konieczności trzymania gotówki w kasie, a środki z transakcji kartą płatniczą trafiają prosto na konto przedsiębiorcy. Nie ma też konieczności wożenia utargu do banku ani niebezpieczeństwa przyjęcia fałszywych banknotów.

Co to jest Polska Bezgotówkowa?

Program Polska Bezgotówkowa jest inicjatywą największych na polskim rynku wydawców kart i agentów rozliczeniowych. To program powstały przy udziale Związku Banków Polskich i sektora publicznego.

W ramach Polski Bezgotówkowej przedsiębiorcy otrzymują do trzech darmowych terminali płatniczych i przez 12 miesięcy nie płacą za obsługę i użytkowanie urządzenia. Do wyboru jest terminal standardowy – stacjonarny lub przenośny, oraz nowoczesne bezprzewodowe urządzenia typu smart. Jakie warunki obowiązują po 12 miesiącach udziału w programie Polska Bezgotówkowa? Po upływie roku, od transakcji naliczana jest prowizja, a koszt wynajęcia urządzenia standardowego wynosi 39 złotych za miesiąc. Co istotne, nowoczesny terminal płatniczy typu smart po 12 miesiącach użytkowania przechodzi na własność przedsiębiorcy, w związku z czym nie płaci się na jego wynajem. Więcej informacji na temat oferty eService w ramach Polski Bezgotówkowej dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl/.

Udział w programie mogą wziąć przedsiębiorcy, którzy dotychczas, lub w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie przyjmowali płatności bez gotówki. By wziąć udział w Polsce Bezgotówkowej należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać urządzenia płatnicze, wypełnić zgłoszenie i przejść weryfikację. Terminale kart płatniczych trafiają do przedsiębiorców kurierem pod wskazany w zgłoszeniu adres.

 

Poprzedni artykułZalety obiektów ze stali
Następny artykułIle czasu ma deweloper na usunięcie usterki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj