Teczki na akta osobowe do firmy – co warto wiedzieć?

Archiwizowanie dokumentów wymaga od firmy wykorzystania najlepszej jakości materiałów biurowych. Jeśli przechowywane dane w formie papierowej mają przetrwać próbę czasu i być użyteczne dla przedsiębiorstwa, warto kupić dobrej klasy teczki do akt osobowych. Na co warto zwrócić uwagę, przeglądając ofertę drukarni i introligatorni? Przygotowaliśmy dla was mini poradnik zakupowy!

Jaki papier do teczki na akta osobowe?

W przypadku artykułów biurowych, warto stawiać na to, co sprawdzone. Okładki na akta osobowe, wykonane z kartonu to rozwiązanie optymalne, są wystarczająco trwałe, by przetrwać archiwizację w normalnych warunkach, mają też niewygórowaną cenę. Wybierając karton graficzny z białym spodem można zagwarantować firmie odpowiedni produkt pod kątem estetyki i funkcjonalności. Teczki do akt osobowych z kartonu są dosyć sztywne i przyjazne dla pracowników w kwestii opisywania. W firmie Kataga można nabyć teczki do akt w wersji matowej lub błyszczącej. Pierwszy wariant jest przeznaczony dla wykorzystania wewnątrz firmy, podczas gdy teczki błyszczące lepiej sprawdzą się w kancelariach adwokackich i komorniczych – są bardzo ładne i stanowią dodatkowy element marketingowy.

Teczka na akta w formie tradycyjnej i personalizowanej

Oprócz prostych teczek do akt osobowych, drukarnie i introligatornie, w tym firma Kataga, oferują swoim klientom możliwość personalizowanych artykułów biurowych. Indywidualny projekt teczki do akt pozwala przystosować ją do potrzeb danego przedsiębiorstwa, np. zmieniając tło lub formę okładki na akta, dodając logo firmy, kolorowe znaczniki, dodatkowe pola lub kratki do opisu sprawy, itd. Dla działku kadr i płac jest to wyjątkowe ułatwienie.

Fot. Kataga.pl – teczka akta sprawy

Teczki do akt sądowych od Kataga.pl wykonywane na zamówienie mają tę przewagę nad tradycyjnymi teczkami na akta, że stają się dodatkowym narzędziem reklamy dla danej kancelarii komorniczej lub adwokackiej. Teczka na akta, będąc w obiegu, jest dobrą formą promocji firmy, a w dobie olbrzymiej konkurencji na rynku, nawet taki detal jak jakościowa i pomysłowa teczka na akta, może być czynnikiem, który daje przewagę w biznesie. Estetyczna i stylowa teczka adwokacka podnosi renomę firmy, warto więc skorzystać z tej oferty.

Wybierając teczkę na akta, zwróć uwagę na rodzaj zamknięcia

Ze standardowych rozwiązań, z którymi zetkniemy się przy tradycyjnych, kartonowych teczkach na akta osobowe, z całą pewnością wyróżnimy wstążkę oraz gumkę. Wstążka to mniej wygodne zamknięcie, często powstają pętelki, które ciężko się rozplątuje, jest też mało zwarta i dokumenty mogą wylatywać u spodu. Gumka z zakładką papierową od dołu teczki do akt to zdecydowanie pewniejszy wariant – teczka jest bardziej elastyczna, pomieści więcej papierów i bardzo szybko można się nią obsługiwać.

Poprzedni artykułNa czym polega metoda TPM w zarządzaniu parkiem maszynowym?
Następny artykułCzym jest księgowość online i kiedy warto się na nią zdecydować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj