Szkolenia online dla firm – dlaczego warto?

Powszechny dostęp do Internetu to ogromne możliwości – również w dziedzinie rozwoju osobistego i zawodowego.

W zakresie prywatnym łatwo zdobyć za jego pomocą nowe umiejętności: to kursy językowe, techniczne i wiele innych, sprawdzających się zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Szkolenia online są także doskonałą formą przekazywania wiedzy i podnoszenia kompetencji pracowników. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Podniesienie kwalifikacji bez konieczności wyjazdów

Tradycyjne szkolenia, organizowane przez firmy zewnętrzne, wiążą się często z koniecznością odbycia delegacji. Nie każde przedsiębiorstwo posiada sale szkoleniowe czy konferencyjne, co wynika między innymi z typu świadczonych usług. Oddelegowanie pracownika to nie tylko dodatkowe koszty ponoszone przez pracodawcę, ale również konieczność poświęcenia większej ilości czasu ze względu na czas dojazdu. Odbiera to pracownikowi możliwość świadczenia pracy w tym okresie i często wiąże się z późniejszym powrotem do domu – może być więc zwyczajnie niekomfortowe.

Brak ograniczeń terminowych

Tradycyjne szkolenia wymagają kontaktu z osobą prowadzącą. Konieczne jest więc uzgodnienie godzin, w których pracownik może wykonać kurs, z wolnym terminem prowadzącego. Niejednokrotnie bywa to trudnym procesem, zwłaszcza w przypadku osób świadczących pracę w godzinach popołudniowych czy nocnych. Czas pracy nie jest narzucony wyłącznie przez pracodawcę – często wiąże się także z osobistymi preferencjami pracownika związanymi z jego innymi zobowiązaniami. Ten problem nie istnieje w przypadku szkoleń online – są one dostępne o każdej godzinie, bez względu na termin, co zdecydowanie upraszcza ich organizację.

Komfortowe warunki uczestnictwa

Tradycyjne szkolenia zawodowe odbywają się w grupie uczestników. W przypadku wersji internetowych, zwłaszcza tych wymagających dużego skupienia, takich jak szkolenia BHP online, pracownik przechodzi przez nie całkowicie samodzielnie, w zacisznej przestrzeni. Korzystnie wpływa to na komfort i poziom skupienia. Co więcej, w przypadku niezrozumienia do końca pewnych zagadnień, pracownik ma możliwość powtórzenia ich w każdym momencie czy powrotu do prezentowanych wcześniej informacji, bez konieczności przerywania szkolenia całej grupie.

Szkolenia online zawsze są dopracowane przez przygotowującego w 100%. Nie ma mowy o tym, by któraś z informacji nie została przekazana lub aby szkolenie przedłużyło się ze względu na ilość dygresji. To czysta wiedza przekazywana w sposób komfortowy i w pełni merytoryczny.

Poprzedni artykułBrokerzy ubezpieczeniowi
Następny artykułChcesz tanio nadawać przesyłki? Skorzystaj z usług brokera!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj