Szkolenia ISO 9001 – jak wybrać najlepsze?

ISO 9001

Po co inwestować w szkolenia ISO 9001?

Każdy przedsiębiorca, który wdrożył system zarządzania jakością z łatwością odpowie na to pytanie. Chcąc spełnić wymagania normy ISO 9001:2015 i przejść proces certyfikacji, trzeba mieć wiedzę. Tu niezbędne są szkolenia ISO 9001. Do wdrożenia systemu potrzebne są umiejętności i zwiększenie świadomości pracowników. Tak, aby rozumieli wymagania systemu zarządzania jakością, potrzeby klientów i swoją rolę w realizacji wymagań standardu. To konieczne, by osiągnąć pozytywny wynik auditu i otrzymać certyfikat,

Wybór szkolenia ISO 9001 – czym się kierować?

Przede wszystkim stawiaj na jakość. Nie chodzi przecież o „zaliczenie” szkolenia, ale o poznanie normy. By udział w szkoleniu dał realne korzyści w pracy.
Warto zatem sprawdzić kompetencje firmy szkoleniowej w zakresie systemów zarządzania jakością. Zweryfikuj, czy prowadzone szkolenia z wymagań normy ISO 9001 mają dobre opinie.
Kurs ISO 9001 musi dać Twojej firmie i uczestnikom szkolenia wiedzę na temat normy i kompetencje związane z zarządzaniem.

 Szkolenia ISO 9001

Pewnie znajdziesz kilka firm, oferujących zbliżoną jakość. Decyzję możesz podjąć w oparciu o kolejne kryteria. Przeczytaj programy szkoleń. Sprawdź, czy przewidziano, że uczestnik szkolenia zapozna się z wszystkimi wymaganiami normy. Czy poruszone zostaną takie kwestie jak zarządzanie ryzykiem, prowadzenie auditu wewnętrznego, narzędzia jakości, niezgodności, podejście procesowe. Ważny jest również taki temat, jak certyfikacja. Zwróć uwagę, aby szkolenie nie opierało się tylko o wprowadzenie do wymagań standardu ISO 9001:2015. Kurs powinien zawierać elementy praktyczne. Upewnij się, że pojawią się ćwiczenia, że korzystać będziecie z przykładów. To konieczne by zrozumieć jak działa ISO 9001:2015. Kursy wprowadzające w systemy zarządzania nie powinny być tylko wykładami. Uczestnicy powinni móc pytać i otrzymywać od trenera odpowiedzi. Dobrze jeśli firma szkoleniowa od razu zbada wyniki, przeprowadzając na koniec test. Warto też zwrócić uwagę, czy każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat. To dodatkowo zmotywuje pracowników. Certyfikaty nie zastąpię wiedzy, ale są miłym dodatkiem do kursu.

Wybór kursu zależy w dużym stopniu od potrzeb Twojej firmy. Czasem podstawowe szkolenie nie wystarczy. Musisz ocenić, czy potrzebujesz również specjalistów. Może warto za jednym razem przeprowadzić szkolenie auditorów ISO 9001? Auditor wewnętrzny na pewno przyda się w organizacji, by na bieżąco weryfikować system zarządzania jakością.

Dodatkowe kryteria wyboru kursu ISO 9001

Jeśli masz już przekonanie, że wybrałeś najlepsze szkolenie, pomyśl o wygodzie. Wiele szkoleń prowadzonych jest w różnych miejscach kraju. Możesz wybrać najbardziej dogodną dla Twojej firmy lokalizację. Kurs może odbyć się w siedzibie Twojej firmy. Jeśli masz większą grupę na szkolenie, będzie to tańsze rozwiązanie.
Rozważ, czy najlepszą opcją dla Ciebie nie będą szkolenia online ISO 9001. Z wymaganiami systemu zarządzania możesz zapoznać się zdalnie. Wynegocjuj przy okazji możliwość nagrania takiego szkolenia. Zyskasz wtedy nieograniczony dostęp, a kadra Twojej organizacji w każdej chwili będą mogli powtórnie obejrzeć szkolenie ISO 9001:2015.
Szkolenia online mogą również odbywać się w formie e-learningu. Ma to swoje zalety. Uczestnik kursu może realizować go w dogodnym dla siebie czasie i bez względu na lokalizację. Takie szkolenie pozwala na zapoznanie norm, ale nie daje możliwości interakcji. Korzystaj z niego do odświeżenia wiedzy.

Poprzedni artykułJak wygląda budowa kortów tenisowych w Polsce?
Następny artykułNie tylko monety bulionowe, czyli co warto zwiedzić w USA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj