Systemy regałowe – na czym polegają?

Systemy regałowe to podstawowe elementy współczesnej i efektywne intralogistyki. Dzięki zastosowaniu systemów regałowych możliwe jest osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności każdego magazynu, bez względu na jego rozmiary czy stopień zaawansowania technologicznego. Czytaj dalej i dowiedz się, jakie rodzaje systemów regałowych można spotkać i co mogą dać Twojej firmie.

Systemy regałowe w obecnych czasach występują pod wieloma konfiguracjami. To dobrze, bo wysoki stopień zaawansowania, a w konsekwencji także różnorodności ofertowej sprawia, że przedsiębiorstwa mogą wybierać w naprawdę wielu ofertach systemów regałowych. Sprawdź, jakie systemy regałowe są obecnie dostępne.

Regały wjezdne oraz regały przejezdne – popularne systemy regałowe

Jednymi z najpopularniejszych systemów regałowych we współczesnej logistyce magazynowej są obecnie regały wjezdne oraz regały przejezdne. Oba typy rozwiązań konstrukcyjnych, ułatwiają magazynowania kompaktowe, w oparciu o ogólnodostępne regały. Zarówno regały wjezdne, jak i regały przejezdne, pozwalają na magazynowanie jednorodnych produktów, przy zachowaniu bardzo dużej ilości różnego rodzaju palet.

Dzięki takim systemom regałowym, jak regały przejezdne oraz regały wjezdne, możliwe jest umieszczanie różnego rodzaju ładunków jeden za drugim w głębi regałów na dwóch szynach nośnych. Zastosowanie tego typu regałów zapewnia bezpieczeństwo w magazynowaniu czułych i wrażliwych towarów, np. jako magazyn sezonowy.

Regały paletowe – sprawdzone systemy regałowe

Klasycznymi rozwiązaniami w przypadku systemów regałowych są regały paletowe. Tego typu konstrukcje można swobodnie modyfikować, manipulując możliwościami, jakie ze sobą niosą. Dzięki regałom paletowym można magazynować standardowo, a także z wykorzystaniem podwójnego systemu. W przypadku pojedynczego systemu powierzchni magazynowej, tego rodzaju system regałowy, sprawuje się idealnie jako sposób na przechowanie artykułów o jednakowej powierzchni oraz różnych wysokościach. Z kolei w systemach podwójnych, zazwyczaj wiele jednostek ładunków w magazynie jest umieszczanych obok siebie w regałach na podłużnych belkach.

Pozostałe systemy regałowe

Istnieje o wiele więcej systemów regałowych niż regały wjezdne, regały przejezdne, czy regały paletowe. Wiele przedsiębiorstw z powodzeniem wykorzystuje także regały wspornikowe, regały mobilne, systemy PalletShuttle, planowanie magazynu i układ, a także antresole, regały półkowe, czy regały wsuwane i przepływowe.

Poprzedni artykułSocial media – doskonałe miejsce na promocję Twojego biznesu
Następny artykułCo wpływa na cenę surowców i towarów? Poznaj najważniejsze wskazówki dotyczące inwestowania na rynku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj