Streaming video – istotny element promocji firmy

Streaming video głównie kojarzony jest z rozrywką, choć powoli ten tok myślenia zmienia się wśród Polek i Polaków. Wszystko dzięki przedsiębiorcom, którzy przeprowadzają szkolenia online i w tym celu wykorzystują możliwość realizacji transmisji na żywo. Dlaczego warto tworzyć wartościowe webinary i szkolenia dla klientów? Jak w profesjonalny sposób je przeprowadzić? Informacje na ten temat znajdują się w dalszej części tekstu. Zapraszamy!

Wartościowe webinary i szkolenia

Współczesne działania marketingowe nie ograniczają się wyłącznie do tworzenia content marketingu, ale coraz częściej przyjmują formę graficzną i wizualną. Nic w tym dziwnego, ogromny zalew informacji, z jakim mają internauci do czynienia, sprawia, że tracą oni szybko zainteresowanie wyświetlanymi komunikatami. Z tego powodu coraz więcej firm szuka innych form reklamy i komunikacji z klientem. Jedną z ciekawszych form są transmisje internetowe. Pozwalają one dotrzeć do szerszej klienteli oraz przedstawić w atrakcyjny sposób ofertę firmy.

W jaki sposób można wykorzystać streaming w promocji firmy? Najczęściej transmisje internetowe służą do:

  • przeprowadzania webinarów i szkoleń;
  • przeprowadzania wywiadów z ekspertami, gośćmi;
  • przeprowadzania sesji Q&A;
  • pokazania pracy firmy od kulis;
  • pokazania klientom, w jaki sposób powstaje produkt.

Szczególną popularnością cieszą się webinary oraz szkolenia w dziedzinie, w której specjalizuje się firma. To doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na pozyskaniu nowych klientów oraz budowaniu wizerunku silnej i profesjonalnej marki. Nawet jeśli internauta nie skorzysta z usług po obejrzeniu szkolenia, to zapamięta naszą firmę i jest spora szansa na to, że w przyszłości nawiąże z nami współpracę.

Transmisje internetowe mają wiele plusów. To przede wszystkim usługa, która ma ogromne możliwości. Po pierwsze, streaming można przeprowadzić z każdego miejsca i o każdej porze. Uczestnik może obejrzeć go w dowolnej chwili (streaming można zapisać i zarchiwizować) z dowolnego miejsca, co jest bardzo wygodne. Po drugie, nie ma też ograniczeń, jeśli chodzi o liczbę uczestników. Po trzecie, transmisje angażują uczestników do interakcji, mogą oni na bieżąco komentować webinar lub szkolenie oraz zadawać pytania na temat przedstawianych treści.

Pomoc profesjonalistów w przeprowadzeniu profesjonalnego streamingu

Streaming video live ze względu na swoje liczne zalety może stanowić istotny element promocji firmy. Jednak aby transmisje internetowe przyniosły oczekiwany skutek, muszą one prezentować wysoki poziom nie tylko pod względem merytorycznym, ale również i technicznym. W tworzeniu profesjonalnych streamingów wspiera ND Sound. To firma, która pomaga przedsiębiorcom odnaleźć się w wirtualnej rzeczywistości, dzięki czemu mają oni szansę stworzyć konferencje branżowe, szkolenia, webinary, czy warsztaty na wysokim poziomie. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz sporej wiedzy specjaliści z ND Sound zapewniają klientom wysoką jakość opracowanych materiałów audiowizualnych, niezależnie od tego, jaką tematykę i specyfikę ma projekt.

Poprzedni artykułJak przyciągnąć uwagę klienta?
Następny artykułTajniki świata HR – jak sprawić, by trudna rekrutacja stała się możliwa do wykonania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj