Sprężarki Boge – czy są najlepsze na rynku?

Wybór sprężarki nie zawsze jest decyzją łatwą, ponieważ w czasie zakupów pod uwagę trzeba wziąć wiele zależności. Właściwy wybór takiego sprzętu uchroni przed niepożądanymi, a poważnymi negatywnymi konsekwencjami.

Sprężarka – podstawowe kryteria wyboru

Istotną i jedną z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o wybór sprężarki, jest oczywiście wybór jej producenta. W tym względzie nie powinno się popełnić błędu, gdyż jak było wspomniane już na wstępie, sprawdzona marka pozwoli uniknąć kłopotów ze sprzętem. Co więcej, decyzja o wyborze firmy już na wstępie, będzie pomocna w oszacowaniu kosztów, a przede wszystkim w dopasowaniu rozwiązań do konkretnych potrzeb. Producent – taki jak Boge – pomoże w wyborze, przedstawiając swoje możliwości oraz proponowaną pomoc w procesie eksploatacji. Chodzi tu o ewentualny dobór części uzupełniających, oryginalnych elementów sprężarki oraz nieustannie ulepszane, innowacyjne rozwiązania (które sprawiają, że praca maszyny będzie jeszcze bardziej wydajna).

Firma Boge po zakupieniu sprzętu przez konsumenta, nie zaprzestanie z tym ostatnim kontaktu. Dzięki temu łatwo będzie można uzyskać pomoc w razie ewentualnych problemów – dotyczących zarówno obsługi sprężarki, jak i wszelkich awarii. Wybór sprzętu zadowalającego w czasie eksploatacji będzie się wiązał również z dostępnością do programu konserwacji i gwarancji, a także zdalnego monitoringu i diagnostyki. Zalecane jest, by wybrany producent dał dostęp do wszystkich tych opcji, nawet przy cenie nieco wyższej od konkurencji. Wybór opcji tańszej w zakupie może bowiem później wiązać się z pozostawieniem klienta samego – bez pomocy jeśli chodzi np. o możliwość znalezienia części zastępczych. Niższa cena może też wiązać się z niższą jakością poszczególnych podzespołów.

Czym wyróżniają się sprężarki Boge?

Marka, która specjalizuje się w projektowaniu skomplikowanych sprężarek tłokowych i śrubowych, kompresorów olejowych i bezolejowych czy też osuszaczy sprężonego powietrza, już od lat wykorzystuje potencjał nowoczesnych technologii. Tym, co wyróżnia sprzęty Boge, jest na pewno umiejętne postawienie na media cyfrowe. Marka dysponuje już kilkoma programami zdalnego monitorowania sieci sprężonego powietrza. Zapewniają one pracę maszyn bez przestojów oraz bez strat cennych zasobów. Systemy monitorujące wszelkie nieprawidłowości sprawdzają się w przypadku pojedynczych systemów, ale i złożonych stacji pneumatycznych. Tym, co sprawia, że sprężarki Boge są najlepsze na rynku, jest także to, że ich system sprężonego powietrza nie ogranicza się jedynie do podnoszenia efektywności pracy, ale też oszczędności zasobów.

Instalacja odzysku ciepła, która powstaje jako „skutek uboczny” procesu produkcji sprężonego powietrza, umożliwia jego skuteczne wykorzystanie. Warto wiedzieć o tym, że należycie ustawione parametry pracy urządzeń, pozwolą zaoszczędzić koszty energii, które mogą posłużyć do ocieplania wnętrza hali w okresie zimowym. Bardzo istotne jest również to, że marka Boge pozwala klientom na stały kontakt i wykorzystywania ich doświadczenia oraz zasobów w usuwaniu ewentualnych nieprawidłowości. Wszystko to przy niemal natychmiastowych reakcjach. Takie usługi serwisowe (gwarancyjne i pogwarancyjne) sprawiają, że nie trzeba będzie szybko inwestować w nowy sprzęt, bo ten zakupiony posłuży przez wiele lat. Wszystko to pokazuje, że sprężarki niemieckiej firmy Boge są wyraźnie najlepsze na rynku, systematycznie wprowadzają też kolejne innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu spełniają najwyższe wymagania klientów.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą Pneumatik S.A.

Poprzedni artykułSprężarki olejowe – gdzie przydadzą się najbardziej?
Następny artykułBlogi finansowe – dlaczego warto je czytać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj