Skuteczna rekrutacja z profesjonalnym wsparciem

Rekrutacja pracowników jest sporym wyzwaniem dla wielu firm. Znalezienie kompetentnych, odpowiednio przygotowanych do pracy na danym stanowisku osób wymaga nie tylko poświęcenia sporych ilości czasu i energii, ale także dysponowania odpowiednimi narzędziami i praktyczną wiedzą, które bezbłędnie wskażą idealnego kandydata. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na nawiązanie współpracy ze sprawdzoną agencją rekrutacyjną, która cały ten proces przeprowadzi w ich imieniu.

Jak powinna wyglądać profesjonalna rekrutacja?

Rekrutacja jest procesem, który wymaga odpowiedniego zaplanowania oraz przeprowadzenia zgodnie z obowiązującymi standardami. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę agencja Smart Solutions, która specjalizuje się w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanych pracowników do firm klientów. Aby proces rekrutacji przyniósł oczekiwane efekty, należy w pierwszej kolejności ustalić, kogo właściwe szukamy i opracować profil tzw. „kandydata idealnego”. Następnie należy przygotować ogłoszenia i umieścić je wszędzie tam, gdzie mają je szansę zobaczyć potencjalni kandydaci. Oferta powinna być atrakcyjna oraz zachęcająca do wysłania zgłoszenia.

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń doświadczeni rekruterzy ze Smart Solutions weryfikują wszystkie nadesłane kandydatury sprawdzając je pod kątem oczekiwań firmy. Do dalszego etapu kierowani są jedynie ci kandydaci, którzy w pełni spełniają wymogi firmy. Rekruterzy kontaktują się z poszczególnymi osobami i przeprowadzają z nimi wstępną rozmowę, następnie najlepsi kandydaci są zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną. Nie opiera się ona tylko i wyłącznie na standardowym zadawaniu pytać i weryfikacji odpowiedzi – nowoczesna rozmowa kwalifikacyjna jest dodatkowo wspomagana przez narzędzia i testy kompetencji, które pozwalają sprawdzić i ocenić rzeczywiste umiejętności kandydata. Ułatwia to wybór najlepszego z nich oraz daje gwarancję rekrutacji zakończonej ze 100% sukcesem.

Dlaczego warto rekrutować ze Smart Solutions?

Firma Smart Solutions to polski oddział europejskiej agencji z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Agencja działa w modelu paneuropejskim i realizuje rekrutacje o charakterze międzynarodowym skutecznie poszukując zarówno pracowników do zatrudnienia w trybie krótko-, jak i długoterminowym. Smart Solutions w swojej pracy korzysta wyłącznie ze sprawdzonych i profesjonalnych narzędzi, które pozwalają na wybór najlepszych, idealnie spełniających oczekiwania każdego klienta kandydatów do pracy. Cały proces rekrutacji jest prowadzony na jasnych, przejrzystych zasadach, a klient ma pełny wgląd w jego postępy na dowolnym etapie.

Co istotne, Smart Solutions jako jedna z nielicznych agencji działających na rynku oferuje okres gwarancyjny. W jego ramach możliwe jest sprawdzenie zatrudnionego we współpracy z agencją pracownika bez żadnego ryzyka – jeśli w czasie trwania gwarancji okaże się, że z jakichkolwiek powodów nie spełnia on oczekiwań firmy, agencja zastąpi go nowym bez żadnych dodatkowych kosztów. Daje to gwarancję zakończonego z sukcesem procesu rekrutacji oraz osiągnięcia pełnej satysfakcji z rozszerzenia szeregów firmy na nowe, w pełni kompetentne osoby.

Poprzedni artykułHurtownia opakowań online
Następny artykułJak uniknąć zwolnień w branży detalicznej dzięki analityce preskryptywnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj