Jakie rolety wybrać: wewnętrzne czy zewnętrzne?

Rolety okienne: wewnętrzne czy zewnętrzne

Podstawowym pytaniem powinno być: jaki mamy cel przy roletach okiennych. Jeżeli naszym głównym celem jest ochrona wnętrza przed słońcem nie zawsze niezbędne będzie stosowanie rolet zewnętrznych. Jeżeli w okolicy są drzewa lub inne budynki, które rzucają cień na nasze wnętrze być może sprawdzi się roleta wewnętrzna. Natomiast jeżeli dodatkowo zależy nam na ochronie wnętrza przed przegrzewaniem oraz ochronie antywłamaniowej – wtedy idealnie sprawdzą się rolety zewnętrzne. Wszystkie dostępne modele poznasz tutaj: www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne

Rolety wewnętrzne: rolety rzymskie czy tradycyjne?

Warto zacząć od tego co kryje się pod hasłem roleta okienna. To nie tylko rolety klasyczne. Obecnie na rynku, znajduje się tyle dostępnych wzorów, że warto poznać ich podstawowe modele, aby móc lepiej dobrać odpowiednie osłony okienne. Z szerokiej oferty możemy wybrać bardziej ozdobne rolety rzymskie, które produkowane są z materiałów takich jak zasłony oraz standardowe rolety materiałowe czy plisy okienne. Można je montować na ramie okiennej jak i do sufitu lub na oknem, co sprawia, że odnajdą się w każdym wnętrzu. Są też rolety wolnowiszące. W ostatnich latach popularnością cieszą się rolety okienne dzień noc, które pozwalają na dostosowanie ilości wpadającego światła. Wśród wielu materiałów znajdziemy także te bardziej specjalistyczne, jak odbijające światło (dzięki swojemu gumowemu wykończeniu odbijają promienie słoneczne, co nie tylko idealnie zaciemnia pomieszczenie, pozwala także uniknąć przegrzewania go latem) oraz zaciemniające. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w sypialni, gdzie odpowiedni klimat pozwoli nam na lepszy odpoczynek lub jeżeli posiadamy okna na przeciwko telewizora. Rolety zaciemniające idealnie sprawdzą się także do okien dachowych. Warto skorzystać ze strony internetowej roletyalu.pl aby wybrać rodzaj odpowiedni do naszego wnętrza.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to sensowna inwestycja pod kilkoma względami. Przede wszystkim zapewniają ochronę antywłamaniową. Jeżeli posiadamy dom lub mieszkanie na parterze zamontowanie rolet może skutecznie odstraszyć potencjalnego złodzieja. Kolejnym plusem jest ochrona przed słońcem i nadmiernym przegrzewaniem się pomieszczenia. Rolety skutecznie zaciemniają pomieszczenie, co także może być ważne np. w sypialni. W upalne lato opuszczanie rolet zgodnie z wędrówką słońca pomaga skutecznie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Z kolei zimą stanowią świetną ochronę termiczną, co pomaga zniwelować wychładzanie się domu i zmniejszyć koszty ogrzewania. Po opuszczeniu rolet, pomiędzy szybą tworzy się poduszka powietrzna, która niweluje niską temperaturę przenikającą przez szyby. Użyj konfigurator.roletyalu.pl aby dobrać odpowiednie do swojego wnętrza.

Poprzedni artykułKiedy wręczać gadżety reklamowe pracownikom w firmie?
Następny artykułJak zaprojektować funkcjonalną łazienkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj