Rodzaje kas fiskalnych marki Elzab

Elzab to jedna z największych marek odpowiedzialnych za dostarczanie kas i drukarek fiskalnych w Polsce. Firma oferuje wiele nowocześnie zaprojektowanych i starannie wykonanych urządzeń, przeznaczonych do branży handlowej oraz usługowej. Elzab jest pierwszym producentem w kraju, który wypuścił na rynek modele wyposażone w panel dotykowy. Obecnie w ofercie znaleźć można kasy fiskalne o różnych wymiarach i parametrach, w tym urządzenia mobilne, jednostanowiskowe, samoobsługowe, specjalistyczne czy systemowe.

Mobilne kasy fiskalne Elzab

Mobilne kasy fiskalne Elzab to urządzenia przenośne, przeznaczone przede wszystkim do pracy w terenie. Ich istotną zaletą jest wysoka odporność na skrajne temperatury, dużą wilgotność powietrza oraz inne niekorzystne warunki zewnętrzne. Mobilne rodzaje kas fiskalnych Elzab mogą być bez przeszkód używane zimą, a niektóre z nich umożliwiają swobodną obsługę w rękawiczkach. Poszczególne modele wyposażone są w stabilizatory rolek papieru, które chronią przed ich przemieszczaniem podczas przenoszenia sprzętu. Urządzenia te posiadają też wytrzymałe akumulatory. Przenośne kasy fiskalne Elzab bardzo dobrze sprawdzają się w mobilnej sprzedaży usług i towarów, niezbędnej m.in. w:

 • warsztatach samochodowych,
 • zakładach kosmetycznych,
 • firmach zajmujących się organizacją imprez plenerowych,
 • kancelariach prawniczych,
 • prywatnych gabinetach lekarskich,
 • handlu drobnym.

Wiele modeli pozwala na doprowadzenie zasilania z gniazdka zapalniczki samochodowej.

Jednostanowiskowe kasy fiskalne i kasy średniego zasięgu Elzab

Kasy fiskalne jednostanowiskowe Elzab mogą łatwo współpracować z różnymi urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak komputer, czytnik kodów kreskowych czy waga. W zależności od wytrzymałości akumulatora, niektóre modele pozwalają na realizację pracy bezprzewodowej. Kasy te przeznaczone są głównie dla niewielkich sklepów oraz punktów usługowych, ze względu na ograniczoną liczbę możliwych do zaprogramowania produktów. Baza towarowa może wynieść od 500 do 3 000 unikalnych kodów PLU. Rozwiązanie to jest więc polecane obiektom, w których funkcjonuje tylko jedna lub kilka niepołączonych ze sobą kas.

Jednostanowiskowe kasy fiskalne Elzab będą przydatne nie tylko w drobnym handlu. Urządzenia średniego zasięgu dedykowane są sklepom o większej bazie towarów, w zakresie od 3 000 do 12 000 PLU. Sprzęt tego typu nie jest przeznaczony do pracy mobilnej, jednak bardzo dobrze sprawdza się w obiektach stacjonarnych. Należą do nich m.in.

 • sklepy internetowe,
 • drogerie,
 • kioski,
 • księgarnie,
 • cukiernie i piekarnie,
 • punkty usługowe,
 • restauracje, puby, pizzerie oraz inne małe placówki gastronomiczne.

Takie kasy mogą obsługiwać dużą liczbę klientów, co wynika z zastosowania wzmocnionych rozwiązań konstrukcyjnych oraz szybkich mechanizmów drukujących. Przykładem tego typu urządzenia jest Elzab Jota E lub Jota Online.

Samoobsługowe kasy fiskalne Elzab

Poznań to miasto, w którym można bez problemu spotkać modele samoobsługowe marki Elzab. Urządzenia te pozwalają klientom na skanowanie oraz opłacanie zakupów bez udziału sprzedawców. Kupujący sam wchodzi w interakcję z interfejsem, dokonując szybkiej płatności przy użyciu karty płatniczej. Proces zakupu odbywa się poprzez dotyk ekranu lub zwykłe skanowanie produktu. Na całym etapie transakcji, kasa samoobsługowa przekazuje użytkownikowi komunikaty i polecenia niezbędne do wykonania zakupu. W ten sposób kupujący od razu dowiaduje się, jak zeskanować produkty oraz gdzie je umieścić w celu realizacji transakcji. Kasa samoobsługowa oferowana przez markę Elzab posiada intuicyjny interfejs, zintegrowany z programem kasowym PC-POS Insoft. Za jednoczesną kontrolę pracy kilku stanowisk odpowiada asystent sprzedaży.

Specjalizowane kasy fiskalne Elzab

Elzab posiada w ofercie kasy specjalizowane, czyli urządzenia dedykowane konkretnym branżom. Dotyczy to np. modeli przeznaczonych dla stacji paliw, które umożliwiają samoobsługową rejestrację sprzedaży płynnych produktów. Proces kontrolowany jest przez specjalne automaty stacyjne, obsługujące do 8 stanowisk. Sprzedaż może odbywać się na paragon fiskalny lub fakturę VAT, a kopie danych zapisywane są na karcie pamięci MicroSD. Elzab posiada też ofertę kas fiskalnych dla taksówek, które wyróżniają się niewielkimi wymiarami. Urządzenia te dysponują termicznym, cichym oraz wytrzymałym mechanizmem drukującym. Kasy fiskalne Elzab dla taksówkarzy pozwalają na wystawianie paragonów zgodnie ze wskazaniami taksometru lub rozliczenie kursów na podstawie ceny umownej.

Systemowe kasy fiskalne Elzab

Systemowe kasy fiskalne Elzab przeznaczone są dla dużych obiektów handlowych, w których występuje znaczne natężenie ruchu oraz duża liczba stanowisk kasowych. Urządzenia te wyróżniają się bardzo rozległą bazą towarów, umożliwiając obsługę od 20 000 do nawet 100 000 pozycji PLU. Modele systemowe wyposażone są w porty Ethernet, za pośrednictwem których realizowana jest zdalna komunikacja z systemem monitoringu oraz programem magazynowym. Kasy fiskalne tego typu współpracują też z urządzeniami usprawniającymi obsługę klienta oraz umożliwiają odczyt kopii elektronicznych. Tego rodzaju sprzęt efektywnie pracuje w sieci z komputerem, pozwalając na transmisję danych w czasie rzeczywistym. Z uwagi na szeroki zakres funkcji, modele systemowe należą do najdroższych w ofercie marki.

Poprzedni artykułRegały paletowe, jak odpowiednio je dobrać pod nasz magazyn?
Następny artykułAgregaty CAT w razie awarii – kompleksowe rozwiązania dla firm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj