Rodzaje drukarek etykiet – na którą warto się zdecydować?

Drukarki do etykiet to urządzenia, które znajdują zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach. Drukarka umożliwia szybkie i precyzyjne drukowanie wysokiej jakości etykiet kodów kreskowych. Obecnie na rynku istnieje szereg różnych modeli drukarek etykiet, dlatego wybór ich bardzo często jest dużym wyzwaniem dla przedsiębiorców.

Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie rodzaje drukarek etykiet można wyróżnić, a także czym kierować się podczas wyboru drukarek etykiet do danego przedsiębiorstwa.

Drukarki kodów kreskowych – rodzaje

Drukarki etykiet kodów kreskowych można podzielić przede wszystkim ze względu na technologię drukowania.

1. Drukarki termiczne

Drukarki termiczne to niewielkie urządzenia, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w sklepach oraz punktach usługowo-handlowych. Druk termiczny to metoda polegająca na uzyskiwaniu druku na etykietach, które pokryte są warstwą termo czułą, zmieniającą swoją barwę pod wpływem wysokiej temperatury.

2. Drukarki termostransferowe

Drukarka kodów kreskowych termotransferowa to urządzenie wykorzystujące taśmy termostransferowe. Druk tego rodzaju charakteryzuje się bardzo dużą trwałością, dlatego drukarki termotransferowe sprawdzą się przede wszystkim w przypadku wydruku etykiet, które muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Czym się kierować przy wyborze drukarki etykiet?

Drukarki do etykiet to rozwiązania, które mogą wpłynąć na większą wydajność pracy w danym przedsiębiorstwie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych drukarek etykiet, które wyróżniają się innymi właściwościami, budową czy przeznaczeniem.

Dlatego przed wyborem odpowiedniej drukarki warto zwrócić uwagę na elementy, takie jak:

  • Jakość urządzenia

To jeden z najważniejszych elementów, który wpływa na jego późniejszą eksploatację. Wysokiej jakości drukarka do drukowania etykiet zapewnia niezawodną pracę w każdych warunkach.

  • Rodzaj druku

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę przed wyborem drukarki etykiet jest określenie, czy w Twoim przedsiębiorstwie lepiej sprawdzą się drukarki pracujące w trybie termicznym, czy termotransferowym. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór drukarki, która wykorzystuje obie formy wydruku.

  • Wydajność

Trzecim aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest wydajność drukarki, którą należy dobrać do przede wszystkim do potrzeb przedsiębiorstwa. Jeśli w danej firmie drukuje się każdego dnia, dużą ilość etykiet to warto wybrać drukarkę etykiet o dużej wydajności, aby zakup urządzenia był opłacalny.

  • Łączność

Ostatnim elementem, który warto wziąć pod uwagę, jest łączność drukarki z innymi urządzeniami. Doskonałym rozwiązaniem są drukarki, które posiadają opcje komunikacji, takie jak USB i Ethernet lub Wi-Fi. Zapewni to odpowiednią integrację drukarki z jej otoczeniem.

Odpowiednio dobrana drukarka kodów kreskowych zapewnia szybką i niezawodną pracę w każdych warunkach. Jednym z dystrybutorów drukarek etykiet, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, jest firma NETSelekt, oferująca najwyższej jakości urządzenia.

Poprzedni artykułJakie jest zastosowanie elektrodrążenia w przemyśle?
Następny artykułForemki aluminiowe – praktyczne rozwiązanie w gastronomii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj