Prowadząc przedsiębiorstwo – duże, średnie lub małe, potrzebna jest przestrzeń magazynowa. Jej wielkość jest oczywiście zależna od rozmiaru prowadzonej działalności. Dlatego wdrażane rozwiązania, jeżeli chodzi o system i układ półek w magazynie, są inne. Do dwóch najpopularniejszych odmian półek należą paletowe i dłużycowe. Czym wyróżnia się pierwsza z nich?
Regały paletowe – czym charakteryzuje się ta odmiana produktów?
Regały paletowe są elementem wyposażenia, który może się przydać zarówno w małych, średnich, jak i dużych magazynach. Wszystko zależy od tego, jaki charakter działalności prowadzi firma. Warto pamiętać, że do korzystania z możliwości regałów paletowych przydadzą się wózki widłowe, które znacznie usprawniają cały proces załadunku i rozładunku towarów szczególnie w przypadku regałów wysokiego składowania.
Regały paletowe to system magazynowania materiałów, który służy do przechowywania produktów na paletach. Zazwyczaj towary są składowane w rzędach w układzie poziomym lub pionowym. Dzięki temu można efektywnie użytkować nawet niedużą przestrzeń, wykorzystując nie tylko pole powierzchni podłogi, ale również wysokość ścian. Sprawia to, że regały paletowe są szczególnie polecane w tych miejscach, gdzie powierzchnia magazynowa jest ograniczona i trzeba stosować wyłącznie ergonomiczne rozwiązania, aby w pełni wykorzystać przestrzeń.
Planując wykorzystanie regałów paletowych, bardzo istotne jest zaprojektowanie ich rozkładu oraz szerokości alejek pomiędzy nimi. Dzięki temu można bardzo efektywnie wykorzystać możliwości nawet najmniejszej przestrzeni.
Regały paletowe – co można na nich składować?
Główne zastosowanie regałów paletowych to składowanie towarów, które są umieszczone na paletach. Jest to rozwiązanie szczególnie często wykorzystywane w branży budowlanej i meblarskiej. Z kolei drugi rodzaj – regały paletowe ciężkie umożliwiają magazynowanie ładunków o dużej masie. Są to na przykład formy odlewnicze, arkusze blach czy płyty stalowe. Dzięki temu mogą przydać się w fabrykach oraz wielu innych sektorach. Na regałach paletowych można składować materiały, które nie są umieszczone na paletach. Należy jednak pamiętać, aby w takim przypadku zastosować wypełnienie półek. Do tego celu można wykorzystać kraty pomostowe, płyty wiórowe lub siatki. Warto pamiętać o tym, aby wypełnienie było dostosowane do ciężaru składowanego towaru.
Bardzo ważną zaletą regałów paletowych jest ich uniwersalność. Bez problemu można je dostosować do danej przestrzeni i maksymalnie wykorzystać jej możliwości. Wszechstronność idzie w parze z korzystną ceną tego rozwiązania. Ze względu na to, że regały paletowe są tanie, niezwykle często sięga po nie wiele przedsiębiorców, zajmujących się różnego rodzaju usługami. Co więcej, regały paletowe można reorganizować, w zależności od potrzeb danej działalności, wykorzystując ich rozmaite rodzaje. Wyróżnia się regały paletowe rzędowe, push-back, przepływowe, wjezdne itp.
Najlepsze regały paletowe – gdzie można je nabyć?
Szukając produktów wysokiej jakości, warto zapoznać się z ofertą LogiMax. To producent, który wykorzystuje do produkcji wyłącznie sprawdzone materiały oraz pomaga w zaprojektowaniu funkcjonalnego rozmieszczenia przestrzeni magazynowej. Regały paletowe LogiMax w zależności od wybranej odmiany, mogą utrzymać palety o wadze od 200 do nawet 2000 kilogramów, a ich maksymalna wysokość może wynosić 10 metrów. Regały paletowe wykonane z solidnej stali, są również odpowiednio zabezpieczone przed korozją za pomocą nowoczesnych metod proszkowego malowania oraz ocynkowania, dzięki czemu mogą posłużyć wiele lat w przestrzeni magazynowej w niezmienionym stanie.