PZU ubezpiecza rowery i opony kupione na Allegro

PZU ubezpiecza rowery i opony kupione na Allegro

Klienci Allegro mogą ubezpieczyć kupione na platformie rowery i opony. Ubezpieczenie zawierane jest na 12 miesięcy.

Kupujący na Allegro mogą ubezpieczyć rowery i sprzęt rowerowy w zakresie OC i casco a także ubezpieczyć opony samochodowe czy motocyklowe w zakresie assistance.

– W połowie kwietnia umożliwiliśmy kupującym na Allegro ubezpieczenie sprzętu RTV i AGD na wypadek awarii, uszkodzenia i kradzieży. Teraz rozszerzamy na Allegro naszą ofertę o ubezpieczenia rowerów i opon. – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU, odpowiedzialna m.in. za partnerstwa strategiczne, w tym współpracę z Allegro.

Ubezpieczenie rowerów i sprzętu rowerowego

Każdy dbający o swoje bezpieczeństwo może przy zakupie roweru, kasku, bagażnika czy innych akcesoriów rowerowych dokupić ubezpieczenie OC, które ochroni go przed konsekwencjami finansowymi w razie wyrządzenia szkody osobom trzecim lub ich mieniu. Jeśli jadąc rowerem okaleczymy kogoś lub zniszczymy cudzą własność, np. zarysujemy karoserię samochodu lub urwiemy lusterko, PZU pokryje szkody do 20 tysięcy zł.

Dodatkowo klienci mogą skorzystać z ubezpieczenia casco nowego roweru, w ramach którego ochroną ubezpieczeniową objęte są szkody polegające na uszkodzeniu roweru lub jego utracie w wyniku rabunku czy kradzieży.

Ubezpieczenie opon

Klienci kupujący opony za pośrednictwem Allegro mogą natomiast skorzystać z ubezpieczenia assistance „Alleopona”. Oferta skierowana jest do właścicieli samochodów osobowych, ciężarowych do 3,5 t, motocykli i motorowerów.

Jeśli „złapią gumę” lub ktoś uszkodzi oponę w ich pojeździe, PZU zorganizuje i pokryje koszty naprawy opony lub wymiany na drodze albo odholuje pojazd do warsztatu w celu naprawy opony lub wymiany. Jeżeli naprawa nie będzie możliwa – PZU pokryje koszt wymiany opony na nową tej samej klasy i o tych samych parametrach.

Źródło: Grupa PZU

Poprzedni artykułNowy supermarket Carrefour w Galerii Kaskada
Następny artykułProvident przystępuje do systemu Zastrzeżenie Kredytowe BIK

2 KOMENTARZE

  1. Witam,
    Na rynku pojawił się nowy produkt ubezpieczeniowy opracowany we współpracy Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego i PZU S.A. – PZU Bezpiecznie Rowerem. Dostęp do b. taniego i kompleksowego ubezpieczenia otwiera bezpłatna rejestracja roweru w antykradzieżowej bazie Stowarzyszenia:  https://bikemonitor.pl  .  Rejestrację można przeprowadzić w ciągu 13 miesięcy od daty zakupu roweru.
    Na https://bezpiecznierowerem.bikemonitor.pl  można sobie skonfigurować według potrzeb zakres ochrony i sprawdzić poziom cenowy.
    W ramach Casco, za 4 lub 5 % wartości roweru z wyposażeniem, dostajemy pełną ochronę, wraz z kradzieżą „z ulicy”, możliwością doubezpieczenia w trakcie trwania polisy, wysokie sumy ubezpieczeń (także dla rowerów elektrycznych)

  2. Kupując nowy rower zdecydowanie lepiej skorzystać z ubezpieczenia PZU dostępnego poprzez BIKEMONITOR.PL – można tam poprzez sklep bezpłatnie zarejestrować rower w antykradzieżowej bazie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego i następnie dobrać sobie ubezpieczenie w zależności od potrzeb: NNW (tylko 23 zł/rok), OC, Casco roweru (chroniące od kradzieży roweru, w tym z ulicy, uszkodzeń w wyniku wywrotki, rabunku czy zdarzeń losowych, z możliwością doubezpieczania w trakcie trwania polisy), Casco Bagażu. „PZU Bezpiecznie Rowerem” to najtańszy i najbardziej kompleksowy produkt dla rowerzystów na rynku co łatwo sprawdzić poprzez kalkulator na stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj