Program do wystawiania faktur

Program do wystawiania faktur

Prowadząc firmę trzeba dbać o wiele aspektów działalności na raz. Tak samo ważni są pracownicy, jak kontrahenci. Podobnie koszty, jak i zyski. Aby uniknąć chaosu, najlepiej od początku sprawy księgowe mieć jak najlepiej uporządkowane. Pozwoli to utrzymać kontrolę nad finansami – zarówno przychodami jak i kosztami. Dobra księgowa nad wszystkim będzie trzymać pieczę, jednak warto wspomóc ją odpowiednimi narzędziami.

Wszystko w jednym miejscu

Na przykładzie powyższej usługi, przyjrzymy się, jak tego typu program umożliwia kontrolowanie finansów bez ciągłego przeglądania faktur, segregatorów i wyciągów z konta. Doceni to zarówno właściciel formy, jak i specjalista od księgowości. Tu warto wspomnieć o funkcjonalności, jaką jest tworzenie subkont. Poszczególne osoby otrzymują określone uprawnienia. Dzięki temu mają dostęp do danych, które dotyczą tylko ich obszarów. Program do wystawiania faktur to nie tylko miejsce, w którym wystawia się tego typu dokumenty. Klient ma tu również możliwość kontrolowania terminów, kiedy faktury powinny zostać opłacone. Taka lista tworzy się automatycznie po wprowadzeniu faktury do systemu. Jeżeli odnotujemy wpłatę na koncie, zaznaczamy to w odpowiedniej kolumnie. Jeżeli nie otrzymamy płatności za fakturę w terminie, również zaznaczamy to w odpowiedni sposób, co zostaje wyróżnione kolorem czerwonym. Mamy wtedy sygnał, że powinniśmy ponaglić naszego kontrahenta. Dzięki posiadaniu tych informacji w jednym miejscu, z pewnością nie umknie nam żadna nieopłacona faktura.

Zagraniczni kontrahenci

Niektórzy przedsiębiorcy współpracują również z firmami i klientami zza granicy. Pojawia się wtedy konieczność wystawiania faktur w języku obcym. Nie zawsze jest to język, który jest znany przez księgową, właściciela, bądź któregokolwiek z pracowników z firmy. Spójrzmy na funkcjonalność, jaką ma program do wystawiania faktur. Wystarczy, że wprowadzimy dane do systemu, a za pomocą jednego kliknięcia faktura zostanie wystawiona w jednym z kilkudziesięciu języków, jakie są obecne w programie. Podobnie jest z wystawianiem faktury nie tylko w obcym języku, ale i w obcej walucie. Program sam przeliczy koszt ze złotówek, na obcą walutę. To niebywałe uproszczenie pozwoli również na zaoszczędzenie środków, które trzeba byłoby wydać na tłumaczenie dokumentu.

Idealna współpraca

Kontrahenci chętnie wracają, gdy współpraca układa się dobrze, a po drodze wszystko przebiega w jak najbardziej płynny sposób. Na każdym etapie taką współpracę można usprawnić jeszcze bardziej. Jednym ze sposobów jest umożliwienie płatności online. Osoba wpłacająca pieniądze nie musi wprowadzać danych, jedynie zaakceptować przelew i go potwierdzić. Docenią to głównie mali przedsiębiorcy, którzy muszą sami wykonywać wiele działań w firmie. Inną wartością dodaną są zdjęcia na fakturach w programie do wystawiania faktur. Dzięki temu kupujący od razu może zorientować się, za to płaci.

Artykuł został opracowany przy współpracy z firmą Afaktury, która oferuje profesjonalny program do wystawiania faktur z Afaktury.pl

Poprzedni artykułForex: Ocena brokera FXGM
Następny artykułSzkolenie dla menadżerów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj