Praca w branży kryptowalutowej

Jakie umiejętności przydadzą się w rekrutacji na stanowisko związane z kryptowalutami i blockchainem?

Jeśli kiedykolwiek interesowałeś się cyfrowymi walutami, miliarderami, którzy zarobili fortunę na bitcoinach lub NFT, teraz jest idealny czas, aby ubiegać się o pracę związaną z kryptowalutami. Zainteresowanie tymi aktywami wzrosło w ciągu ostatniego roku, a firmy aktywnie rekrutują kandydatów o różnych umiejętnościach i poziomach doświadczenia, aby sprostać coraz większemu zapotrzebowaniu.

W serwisach z ogłoszeniami są tysiące otwartych ofert do pracy w branży kryptowalutowej w zakresie inżynierii, marketingu, księgowości i innych specjalizacji. Firmy takie jak JPMorgan Chase, Amazon, Apple i PayPal również zatrudniają na stanowiska związane z kryptowalutami.

Co więc trzeba zrobić, aby dostać pracę w branży kryptowalutowej? Sprawdź trzy małe kroki, które mogą podjąć wszyscy kandydaci, aby wyróżnić się podczas procesu rekrutacji.

Wiedza

Blockchain, czyli technologia, która leży u podstaw zdecentralizowanych platform kryptowalutowych, znalazła się na szczycie listy najbardziej poszukiwanych umiejętności zawodowych.

Biorąc pod uwagę, że rynek kryptowalut nie jest już tak nowy jak pół dekady temu, pracodawcy mogą zacząć być nieco bardziej selektywni, jeśli chodzi o typy kandydatów, których chcą wprowadzić do zespołu. Firmy zaczynają naprawdę koncentrować się na osobach, które mają przyzwoite osiągnięcia na innych giełdach kryptowalut lub sieciach finansowych zorientowanych na kryptowaluty.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, polecanym rozwiązaniem jest wzięcie udziału w kursie online, aby dowiedzieć się więcej o kryptowalucie. Wiele platform (sprawdź eToro opinie) oferuje bezpłatne bazy wiedzy dla osób, które chcą lepiej zrozumieć rynek kryptowalut.

Blockchain jest rodzajem wielkiego merytokratycznego korektora. Ukończone studia nie mają tu nic do rzeczy. Weryfikacji podlega poziom wiedzy, którą może nabyć każdy ambitny człowiek. Praca w środowisku kryptowalutowym czeka na ludzi z wielu środowisk edukacyjnych, w tym na tych, którzy nie mają formalnego wykształcenia poza szkołą średnią. W jaki sposób udaje im się rozwinięcie kariery? Potrafią wznieść się na najwyższe poziomy w branży, ponieważ wiedzą, jak działa technologia i są chętni do nauki nowych rzeczy.

Doświadczenie i osobowość

Rekruterzy zajmujący się kryptowalutami nie patrzą tylko na umiejętności techniczne w otrzymanym CV, ale zależy im również na tym, jak doświadczenia życiowe ukształtowały kandydata i jego sposób myślenia. Liderzy branży podkreślają, że te cyfrowe aktywa zakłóciły tradycyjny rynek akcji, częściowo dlatego, że uczyniły inwestowanie bardziej dostępnym dla wszystkich grup, które kiedyś miały mały udział w zakupie akcji czy innych aktywów. Mowa tu, na przykład o kobietach i osobach o niższych dochodach. Rekruterzy chcą odzwierciedlić tego ducha różnorodności i dostępności w procesie zatrudniania, budując zróżnicowaną linię talentów.

Jedną z rzeczy, których pracodawcy z tej branży zawsze szukają u kandydatów jest pytanie: Jakie unikalne doświadczenie, zróżnicowane podejście lub specjalne umiejętności możesz wnieść do firmy? Odpowiedź jest bardzo ceniona, jeśli chodzi o decyzje dotyczące zatrudniania i sposób budowania każdej firmy.

Chęć działania

Najważniejszą umiejętnością, jaką może wykazać się kandydat na stanowisko związane z kryptowalutami, jest chęć zanurzenia się od razu w pracy. Inżynierowie, na przykład, powinni być gotowi do pisania kodu i budowania aplikacji już pierwszego dnia. To samo dotyczy innych stanowisk pracy. Osoby, które już zaczęły badać bazę klientów, sprawdzać jak ulepszyć produkty firmy, chodzić na meet-upy i uczestniczyć w tej rosnącej społeczności, wyróżniają się w procesie rekrutacji.

Kandydaci mogą również wykazać się inicjatywą, pisząc lub zamieszczając w mediach społecznościowych posty na temat najnowszych wiadomości i trendów w kryptowalucie. Podejmując te małe kroki, przyszły pracownik daje firmom do zrozumienia, że ma interes w sukcesie kryptowalut i możesz pomóc im wykorzystać ich zyski. Osoby, które cechują się powyższymi umiejętnościami i doświadczeniem to ludzie, którzy w końcu odnoszą sukces.

Poprzedni artykułLampy UV do wody – co warto wiedzieć?
Następny artykułDlaczego niedobór danych o klientach szkodzi biznesowi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj