Pożyczka online – rynek rośnie w siłę. Kto korzysta z szybkich kredytów?

Krótkoterminowe pożyczki online pozwalają na szybkie otrzymanie środków, które chcemy przeznaczyć na realizację swoim marzeń, czy też załatanie dziuro po nagłych wydatkach. Dzięki niewielkim formalnością z tego rodzaju finansowania mogą korzystać również osoby zadłużone i te, których historia kredytowa nie pozwala o wnioskowanie o kredyt w banku. Co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu? Kto jeszcze powinien z niego skorzystać?

Kredyty online – Polski rynek pożyczek krótkoterminowych

Ostatnie lata to czas szybkiego rozwoju usług pozabankowych. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe firmy oferujące pożyczki pieniężne na niewielkie kwoty z krótkim czasem kredytowania. Wartość transakcji przeprowadzonych przez tego rodzaju firmy wyniosła w ostatnim roku blisko 4 miliardy złotych, a rentowność takich firm jest większa niż wielu banków.

Szybka pożyczka pozabankowa zdobywa coraz większe uznanie wśród Polaków. Doceniają oni możliwość pozyskania dodatkowych środków w kilkanaście minut, a także atrakcyjne warunki spłaty. Czasy nieuczciwych firm w tym sektorze dawno minęły, obecnie każda firma oferująca usługi finansowe w sektorze pozabankowym musi być objęta kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego – na dzień dzisiejszy taką kontrolą objęte zostało 414 firm.

Jak wskazuję branżowe prognozy, rynek ten dalej będzie rósł w siłę. Świadomość Polaków na temat produktów finansowych znacząco wzrosła w ostatnich latach i mimo rosnących zarobków pożyczają oni coraz więcej. Ta tendencja ma się utrzymać, a szybka pożyczka będzie przeznaczana na takie cele jak:

  • wakacje,
  • remont mieszkania,
  • rozwój firmy,
  • spłatę starych zobowiązań.

Zalety pożyczek internetowych

Taka popularność pożyczek krótkoterminowych online nie bierze się znikąd. Ich pomysłodawcy dostrzegli wiele wad w standardowych kredytach bankowych jak na przykład:

  • ogromna liczba formalności,
  • długi czas oczekiwania,
  • konieczność wizyty w banku,
  • niska przyznawalność.

Wady pożyczek bankowych zamienili na zalety pożyczek online. Wyeliminowana została ogromna liczba formalności, które znacząco wydłużały czas oczekiwania na przyznanie gotówki. Cała procedura przeniesiona została do internetu, co sprawia, że nie ma konieczności wychodzenia z domu.

Pożyczka internetowa oferowana przez firmy pozabankowe posiada wyższy współczynnik przyznawalności, dzięki czemu mogą wnioskować o nią także osoby zadłużone, bezrobotne, czy też te o niskich dochodach. Po zaakceptowaniu ich wniosków pieniądze zostaną wypłacone nawet w 15 minut na podany numer konta.

Pożyczka online – dla kogo?

Produkt ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, którym zależy na szybkim pozyskaniu dodatkowych środków. O taką pożyczkę może się starać każda osoba, która ukończyła 18. rok życia, posiada polskie obywatelstwo, a także konto osobiste w banku. Koniecznie musi posiadać również stabilne źródło dochodu, najlepiej wynikające z posiadanie stałej umowy o pracę na czas nieokreślony. Akceptowane są również inne źródła dochodu jak: 500+, zasiłki, czy też wpływy z działalności rolniczej.

Poprzedni artykułUnieważnienie kredytu – sprawdź, co to oznacza w praktyce
Następny artykułChwilówki dla zadłużonych – jak otrzymać pieniądze na spłatę długów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj