Pomoc dla zadłużonych

pomoc zadluzonym

Wiele osób znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Powodów jest wiele. Jedni popadli w spiralę zadłużenia. Inni utracili płynność finansową w skutek choroby lub innej sytuacji losowej. Większość z tych osób liczy na profesjonalną pomoc w przedmiocie skutecznego oddłużania. Praca nad poprawną płynnością finansową wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego warto korzystać z usług profesjonalnych pełnomocników, którzy poprzez kompleksowe usługi zapewnią klientom odzyskanie kontroli nad swoimi finansami.

Skuteczna pomoc dla zadłużonych

Pomoc osobom zadłużonym wymaga ustalenia w sposób dokładny stanu faktycznego w jakim się znajdują. Nie tylko poznać wielkość zadłużenia, ale znać strukturę tych zobowiązań oraz szczegółową sytuację finansową dłużnika. Poznać jego historię mającą znaczenie dla obecnej sytuacji. Wtedy można w sposób dokładny dobrać instrumenty prawne w celu skutecznego oddłużania. Pomoc dla osób zadłużonych, prowadzenie ich przez proces oddłużania wymaga doświadczenia, wiedzy i cierpliwości. Jednocześnie dłużnik musi być świadomy, że nie ma idealnych narzędzi prawnych, które po prostu pozwolą mu uzyskać całkowite umorzenie jego długów.

Skuteczna pomoc dla osób zadłużonych najczęściej polega na weryfikacji spraw i ich kategoryzacji pod kątem możliwych działań. Zobowiązania klientów często są już na etapie egzekucji komorniczej. Trudno na takim etapie mówić o pełnym wachlarzu możliwości działania. Postępowanie komornicze, to bardzo późny czas na działanie, aczkolwiek na pewno nie jest za późno aby podjąć ostatnie możliwe próby odzyskania kontroli nad sprawą i swoimi finansami. Potrzebny do tego jest dobry adwokat specjalizujący się w tego typu sprawach.

Oddłużanie osób fizycznych a oddłużanie firm

Rozróżnić należy oddłużenie osób fizycznych od oddłużania firm. Oddłużanie konsumentów będzie charakteryzowało się większą elastycznością przepisów oraz większą szansą na umorzenie zadłużenia. Celem tego typu działań jest zazwyczaj poprawienie sytuacji finansowej dłużnika oraz oddłużanie chwilówek, oddłużanie kredytów i poradzenie sobie z egzekucją komorniczą.

W zakresie przedsiębiorców oraz spółek uregulowania prawne są sztywniejsze i nastawione przede wszystkim na zabezpieczenie wierzycieli. Możliwość oddłużenia oczywiście istnieje, ale jest ona znacznie skromniejsza niż w przypadku konsumentów. Przede wszystkim tego typu postępowania są droższe i dłuższe. Długość postępowania sądowego na pewno będzie liczona w latach.

Oddłużenie chwilówek

Chwilówki łączą się ze stwierdzeniem „jestem w spirali zadłużeń”. Zobowiązania dłużnika rosną lawinowo, gdyż dłużnik na spłatę długów decyduje się zaciągać kolejnych zobowiązań, czyli kredytów czy też pożyczek. Wielkość długu zmienia się w takim tempie, że dłużnik traci kontrolę. Pożyczki, kredyty są wypowiadane. Pojawiają się telefony od firmy windykacyjnej. Zadłużenie stało się wymagalne. Pojawia się komornik sądowy żądający spłaty długu.

Zatrzymanie tej lawiny jest zadaniem trudnym, ale wykonalnym. Pomoc dla zadłużonych rozpoczyna się od prawidłowej analizy sytuacji w jakiej się znaleźli oraz od logicznych i trafnych wniosków co do dalszych działań . Problemy finansowe można rozwiązywać bez konieczności zaciągania kolejnych zobowiązań. Realna szansa dla dłużnika polega na odpowiednim wykorzystaniu instrumentów prawnych dostępnych w danej sytuacji. Możliwości finansowe ludzi zadłużonych z natury rzeczy są niskie lub niepewne, stąd należy unikać każdych ruchów, które zwiększają kwotę długów.

Upadłość konsumencka

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest ostatecznym rozwiązaniem przewidzianym przez prawo dla konsumentów . W toku upadłości konsumenckiej istnieje możliwość uzyskania harmonogramu spłaty wierzytelności z jednoczesnym umorzeniem części długów. W skrócie znaczna część kredytów może być umorzona pod warunkiem spłaty pozostałej części.

Pomoc prawna w przedmiocie postępowania upadłościowego jest obecnie bardzo przydatna, albowiem od dnia 01 grudnia 2021r. doszło do zmian w przepisach, które mocno skomplikowały procedurę składania wniosków oraz dalszego postępowania. Obecnie całe postępowanie odbywa się w formie elektronicznej.

Poprzedni artykułFoldery reklamowe. Co musisz o nich wiedzieć?
Następny artykułPlanowy remont suwnicy – jak zabezpieczyć się przed przestojem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj