Pomoc adwokata w sprawie rozwodowej – czy warto z niej skorzystać?

Rozwód to bardzo nieprzyjemne doświadczenie dla partnerów, którzy do niedawna tworzyli małżeństwo, a obecnie chcą się rozejść. Jeszcze trudniej jest w sytuacji, gdy w grę wchodzi opieka nad dziećmi, przyznanie alimentów, a do tego podział majątku. Teoretycznie w sprawie rozwodowej nie jest potrzebna pomoc adwokata, jednak w praktyce fachowa ocena i doświadczenie takiej osoby, pozwala na szybsze i mniej kłopotliwe uzyskanie oczekiwanego wyroku. Dlaczego jeszcze warto udać się po pomoc do kancelarii adwokackiej?

Emocje, które biorą górę

Przede wszystkim partnerzy, którzy formalnie nadal są w małżeństwie, mają problem z opanowaniem nerwów. Małżonkowie potrafią nawet na sali sądowej wdawać się w niepotrzebne dyskusje; oskarżają się wzajemnie i wyrażają wiele negatywnych emocji. To wszystko może zaważyć na przegranej lub wygranej, poza tym staje się bolesnym i nieprzyjemnym doświadczeniem.

Konsekwencje utraty zdrowia psychicznego, a nawet fizycznego, to tylko część z problemów. Gdy emocje biorą górę, a na to składa się brak fachowej wiedzy i nieumiejętność przygotowania pod względem formalnym do rozprawy, możliwość uzyskania rozwodu znacznie przedłuża się w czasie.

Adwokat jest osobą, która potrafi chłodnym okiem spojrzeć na całą sytuację. Doświadczony fachowiec, który na co dzień zajmuje się sprawami rozwodowymi, jest w stanie uspokoić klienta. Daje mu wręcz poczucie bezpieczeństwa, że nie zostaje on sam w taki trudnym dla siebie momencie życia. Gdzie szukać odpowiednich osób do reprezentowania przed sądem? Najlepiej w kancelarii adwokackiej. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, wpisując hasło, np. prawnik Wrocław, gdy w grę wchodzi ten rejon.

Zalety współpracy z adwokatem

Sprawy rozwodowe wiążą się z koniecznością złożenia odpowiednich dokumentów. Ich przygotowanie dla laika jest trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Gdy w grę wchodzi podział majątku, ustalenie opieki nad dziećmi, orzekanie o winie, uregulowanie kwestii alimentacyjnych, liczba dokumentów niezbędnych do przygotowania zaczyna się mnożyć.

Ponadto popełnienie nawet pozornie błahego błędu formalnego, może oznaczać wydłużenie czasu trwania całego procesu rozwodowego. Konieczność dostarczenia kolejnych dokumentów lub ich uzupełnienia wpływa na odraczanie rozpraw, wyznaczanie nowych terminów i odbywanie kolejnych posiedzeń.

Pozwól prawnikowi reprezentować Cię przed sądem

Dużą zaletą współpracy z adwokatem jest możliwość reprezentowania klienta przez pełnomocnika podczas posiedzeń. Na części rozpraw osoba zainteresowana musi się pojawić, ale liczbę posiedzeń z osobistym stawiennictwem można ograniczyć, redukując chociażby stres klienta.

Adwokat pomaga także w racjonalnej ocenie, czy jest sens składać odwołanie, gdy wyrok jest nie pomyśli reprezentowanej strony. To również wiąże się z oszczędnością czasu, ale i wyeliminowaniem ryzyka niewłaściwie przygotowanego odwołania, gdy klient bierze się za to samodzielnie.

Szybki i bezbolesny rozwód, bez zbędnych emocji oraz ciągłego przedłużania w czasie? Stawiając na fachową pomoc, można liczyć na maksimum korzyści i sprawne załatwienie sprawy.

Poprzedni artykułNa czym polega profesjonalne wsparcie sprzedaży?
Następny artykułPieczątka firmowa – jakie wymogi powinna spełniać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj