Podpowiadamy jak wybrać sprężarkę do warsztatu!

Podpowiadamy jak wybrać sprężarkę do warsztatu!

Masz swój warsztat, w którym świadczysz różnego rodzaju usługi, a może po prostu zajmujesz się tym po godzinach, a takie miejsce służy ci w głównej mierze do kultywowania swojego hobby? W dzisiejszym artykule pokażemy, że istnieje bardzo uniwersalne urządzenie, które z pewnością sprawdzi się zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, a w dodatku wyniesie Twoją pracę na zupełnie nowy poziom. Sprężarka powietrza – bo to o niej mowa – to wielofunkcyjne urządzenie, które może służyć do naprawdę wielu czynności.

Rodzaje sprężarek powietrza

Na rynku znajdziemy bardzo wiele rodzajów sprężarek powietrza. Będą to m.in. urządzenia śrubowe tłokowe, spiralne, membranowe, łopatkowe oraz takie, które zawierają tłoki wirujące. Zasada działania poszczególnych typów nie jest tematem tego artykułu, dlatego ją pominiemy, jednak warto zaznaczyć, że takie sprężarki będą miały bardzo szerokie zastosowanie. Może być wykorzystywana zarówno do pompowania, jak i zasilania maszyn wykorzystywanych do malowania natryskowego i lakierowania. W tym przypadku farba wystrzeliwana jest pod ciśnieniem ze specjalnego pistoletu, co znacznie ułatwia równomierne krycie powierzchni. Kolejne zastosowanie to oczyszczanie – powietrze pod ciśnieniem doskonale pozbawia powierzchnie kurzu, pyłków itp. Sprężarkę można również podłączyć do narzędzi pneumatycznych tj. szlifierki, wiertarki, czy gwoździarki. Wszystkie te będą zasilane właśnie poprzez siłę sprężonego powietrza, co w wielu przypadkach okaże się bardziej ekonomiczne i przede wszystkim skuteczne.

Jaka sprężarka powietrza do warsztatu?

Przedstawiliśmy główne zastosowanie sprężarek, teraz czas zastanowić się, do czego takie urządzenia mogą przydać się w warsztacie. Niezależnie od tego, czy majsterkowaniem zajmujemy się tylko hobbystycznie po godzinach, czy w naszym warsztacie powstają naprawdę duże rzeczy, sprężarka powietrza będzie doskonałym uzupełnieniem zestawu narzędzi. Jak wykazaliśmy w poprzednim akapicie, taka maszyna ma bardzo wiele zastosowań, a jej użytkowanie może nie tylko przyspieszyć wiele czynności, ale także sprawić, że te będą wykonywane dużo dokładniej. Wybierając sprężarkę do warsztatu, trzeba przede wszystkim skupić się na tym, do czego będziemy jej potrzebować i to właśnie w oparciu o te czynniki wybrać odpowiedni typ maszyny.

Na całe szczęście obecnie na rynku istnieje bardzo wiele uniwersalnych sprężarek, dlatego z łatwością podłączymy do nich zarówno narzędzia pneumatyczne, jak i pistolety z farbą.

Poprzedni artykułJak złożyć skargę do Trybunału w Strasburgu?
Następny artykułOprogramowanie dla deweloperów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj