Parking przy lotnisku w Berlinie – jakość, ceny i dostępność

Wydaje Ci się, że ceny usług w Berlinie są wyższe, niż np. w Warszawie? Teoretycznie w Niemczech zarabia się lepiej, a sam przelicznik waluty jest w granicy 4-5x w stosunku do Polskich Złotych. W praktyce jednak jest zupełnie inaczej, ponieważ koszt realizacji tej samej oferty bywa zbliżony. Oznacza to, że na terenie Polski płacimy więcej, zarabiając jednocześnie mniej. Skąd ta różnica? Jest to doskonałe pytanie dla ekonomów. My skupimy się na kwestii ofert, które mogą zainteresować turystów.

Mowa na temat miejsc parkingowych znajdujących się w okolicach lotniska, np. parking Berlin Tegel. Na jakim poziomie możemy otrzymać ceny w takim miejscu? Sprawdzimy to w kilka minut. Poznaj dostępne możliwości razem z Parkos i przekonaj się, że parking Berlin Tegel nie musi być drogi – nawet jeśli usytuowany jest blisko wejścia na lotnisko.

Atrakcyjne ceny – co to znaczy?

Zawsze porównujemy ceny usług lub produktów za granicą z ofertami, które dostępne są w naszym rodzinnym kraju. Odpowiedzi są jednak zaskakujące, ponieważ chociaż zarobki są kilkukrotnie niższe, niż np. w Niemczech, różnica cen jest stosunkowo niewielka.

Przykład: W Polsce pozostawienie pojazdu na parkingu pod chmurką na nieutwardzonym terenie i bez żadnych dodatkowych udogodnień, wynosi ok. 100 złotych. Parking przy lotnisku Berlin Tegel (o wiele popularniejszy port od lotniska Okęcie) to koszt 130 Euro. Można powiedzieć, że po przeliczeniu to 5-krotność tego, ile płacimy w Polsce. Zauważmy jednak, że zarówno w jednym, jak i w drugim kraju, statyczny pracownik musi pracować zaledwie dzień, by skorzystać z danej usługi na okres 8 dni. W przypadku parkingu dostępnego w Parkos otrzymujemy parking zadaszony, z utwardzonym podłożem, obecnością pracowników 24/7, monitoringiem, możliwością mycia auta, obsługą bagażową i transferem na lotnisko, który wliczony jest w koszt transakcji.

Dostępność i ewentualne zmiany lub anulowanie rezerwacji

Jeśli szukasz parkingu przy mniej popularnym porcie lotniczym, nie musisz obawiać się o dostępność usług. Przy tych najpopularniejszych lotniskach może jednak na wiele dni przed wylotem okazać się, że nie znajdziemy miejsca parkingowego.

Jeśli więc masz już kupione bilety kilka tygodni przed planowanym wylotem oraz znasz dokładną datę i godzinę przyjazdu na parking, warto dokonać rezerwacji. W razie ewentualnych zmian, komplikacji lub przesunięć, możesz je wykonać bezpłatnie przed przyjazdem – jedyną zasadą określoną w regulaminie jest Parkos, że zmiany nie mogą zostać wykonane później niż 24 godziny przed planowanym przyjazdem (chyba że osoby odpowiedzialne za nadzór i administrację parkingu wyrażą na to zgodę). Do tego momentu możesz nawet anulować rezerwację bez konsekwencji finansowych. Cała wpłacona kwota zostanie Ci zwrócona.

Poprzedni artykułRóżne rodzaje tkanin do zadruku – charakterystyka i zastosowanie
Następny artykułZałożenie firmy w formie spółki – co warto wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj